Windows Subsystem for Android wkrótce z Androidem 13

Windows Subsystem for Android wkrótce z Androidem 13

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/25/2022, 5:30 PM

Liczba odsłon: 1473

Jedną z najlepszych funkcji Windows 11 jest obsługa aplikacji Androida. Użytkownicy w wybranych regionach mogą pobierać ulubione apki z Amazon Appstore lub ładować je z plików APK i używać jak natywne programy w oknach. Wkrótce doświadczenie będzie jeszcze lepsze, bowiem odpowiedzialny za nie podsystem (WSA) otrzyma aktualizację do nowej wersji Androida.

W harmonogramie zmian przewidzianych dla Windows Subsystem for Android na GitHub znajduje się opis funkcji, niedostępnych jeszcze możliwości i innych nowości, które Microsoft ma na radarze. Według dokumentacji gigant planuje zaktualizować WSA do Androida 13. System debiutował 15 sierpnia 2022 roku i ciągle jeszcze nie jest obecny na wszystkich gotowych go przyjąć urządzeniach.

Android 13

Ogólnie rzecz biorąc, w harmonogramie na przyszłość deweloperzy uwzględnili:

  • Androida 13
  • Transfer plików
  • Skróty
  • Obraz-w-obrazie (Picture-in-Picture)
  • Domyślny dostęp do sieci lokalnej

Są to na razie jedynie wyłożone plany i nie ma pewności, kiedy zostaną zrealizowane. Pewne natomiast wydaje się, że jako pierwsi te zmiany będą mogli testować Insiderzy na Windows 11. Niezależnie od tego WSA dostaje mniej lub bardziej regularne aktualizacje, takie jak np. te z maja, lipca i września.