Windows Feature Experience Pack - nowy sposób aktualizacji niezależnie od systemu

Windows Feature Experience Pack - nowy sposób aktualizacji niezależnie od systemu

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/27/2021, 5:47 PM

Liczba odsłon: 11290

W listopadzie Microsoft zaczął testować nowy sposób dostarczania użytkownikom nowych funkcjonalności Windows 10 bez potrzeby instalowania całych buildów. W ramach Windows Feature Experience Pack przekazywane są funkcje i doświadczenia rozwijane niezależnie od OS. Początkowo były to np. poprawki narzędzia Wycinek i szkic czy funkcja rozdzielonej klawiatury dla urządzeń 2-w-1. Wczoraj natomiast ukazała się kolejna aktualizacja pakietu.

Windows Feature Experience Pack 120.2212.2020.0, podobnie jak poprzednia wersja, trafił do Windows Insiderów w kanale wersji Beta. Aktualizacja zawiera jedną nowość:

  • Poprawiono niezawodność doświadczenia wycinków ekranu, zwłaszcza z aplikacjami, które często uzyskują dostęp do schowka.

Dodatkowo usunięto możliwość kopiowania i wklejania wycinków ekranu bezpośrednio do folderu w Eksploratorze plików z powodu problemu odkrytego przez Insiderów. Funkcjonalność ma zostać ponownie włączona w przyszłej aktualizacji po rozwiązaniu problemu.

Aktualizacje spod szyldu Windows Feature Experience Pack są dostarczane Insiderom przez Windows Update, tak samo jak kompilacje i aktualizacje zbiorcze. Insiderzy w Beta Channel mogą udać się do Ustawień > Aktualizacja i zabezpieczenia > Sprawdź aktualizacje, aby pobrać wczorajszą aktualizację pakietu. Na urządzeniu musi znajdować się minimum build 19042.662 (20H2). Aby poprawki zostały zaaplikowane, konieczny będzie restart komputera. Zainstalowaną wersję pakietu można sprawdzić w Ustawieniach > System > Informacje.

Microsoft dodaje, że Windows Feature Experience Pack jest na razie testowany z Insiderami w celu dostarczania ulepszeń funkcjonalności poza głównymi aktualizacjami funkcjonalnymi Windows 10. Obecnie zakres tych funkcji i ulepszeń jest zawężony, ale firma planuje z czasem zwiększyć częstotliwość wydań, a w końcu także włączyć aktualizacje Windows Feature Experience Pack do istniejącego procesu serwisowania Windows 10 i dostarczać je wszystkim klientom poprzez Windows Update.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia