Windows 365 Cloud PC integruje się bezpośrednio z Windows 11

Windows 365 Cloud PC integruje się bezpośrednio z Windows 11

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/24/2023, 5:30 PM

Liczba odsłon: 2005

Microsoft powoli wprowadza duże zmiany do Windows 11. Jedną z nich jest bezpośrednia integracja z Windows 365 Cloud PC, usługą uruchomioną w 2021 roku, która pozwala korzystać z Windows 10 lub 11 w chmurze. Dzięki tej integracji użytkownicy będą mogli wybrać sposób, w jaki chcą korzystać z tych instancji systemu.

Windows 11 wkrótce umożliwi proste przełączenie się na Cloud PC. Użytkownicy będą mieli do wyboru dwie opcje dostępu do systemu w chmurze: na pełnym ekranie poprzez Widok zadań i w oknie aplikacji. Pojawiły się też opcje dodawania akcesoriów i portów do Cloud PC. Wszystko to oznacza, że użytkownicy Windows 365 nie będą potrzebowali dedykowanej aplikacji. W ostatnim buildzie 23419 w Dev Channel te opcje zostały włączone przez plik DLL "settingshandlers_cloudpc".

Jak pokazuje użytkownik Albacore, ustawienia Cloud PC mają teraz dodatkowe przełączniki, które pozwalają wybrać, jakie rodzaje zasobów mają być współdzielone z Windows w chmurze. Znajduje się przy tym adnotacja, że ustawienia użytkownika zostaną nadpisane przez ustawienia organizacji. Współdzielone mogą być takie zasoby, jak schowek, drukarka, lokalny dysk twardy, mikrofon, lokalizacja, kamera, smart card, porty USB i porty COM.

Dowiedz się więcej i sprawdź ofertę Windows 365 w Sklepie CentrumXP!

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia