Windows 11 pozwoli zakończyć proces bez otwierania Menedżera zadań

Windows 11 pozwoli zakończyć proces bez otwierania Menedżera zadań

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/16/2023, 8:00 PM

Liczba odsłon: 2386

W wydanej wczoraj kompilacji Windows 11 Insider Preview o numerze 25300 w Dev Channel oprócz oficjalnych i normalnie dostępnych nowości opisanych w changelogu znalazła się też informacja o nowym skrócie klawiszowym do otwierania miksera głośności. To jednak wciąż nie wszystko. Kolejna ukryta nowość związana jest z zamykaniem procesów.

Do tej pory najprostszym sposobem zamknięcia procesu było otwarcie Menedżera zadań, zlokalizowanie procesu na liście, kliknięcie go prawym przyciskiem i wybranie "Zakończ zadanie". Są też inne sposoby, np. opcja "Zakończ proces" w oknie dialogowym w przypadku, gdy aplikacja nie odpowiada. Niebawem będzie można to rozwiązać o wiele szybciej.

Zakończ zadanie w menu aplikacji na pasku zadań Windows 11

Szybkie zamknięcie procesu będzie możliwe po kliknięciu ikony aplikacji na pasku zadań Windows 11 i wybraniu opcji "Zakończ zadanie". To chyba najprostszy sposób, który zaoszczędzi nam wielu kliknięć. Naszym zdaniem powinien on trafić do Windows już dawno temu! Dlaczego jednak piszemy w czasie przyszłym, a jednocześnie udostępniamy zrzut ekranu? Bowiem funkcja już co prawda jest, ale nie ogólnodostępna i wymaga ręcznego odblokowania za pomocą narzędzia ViveTool — wpisując polecenie vivetool /enable /id:42592269.

Nowość ta zawitała do builda 25300 w Dev Channel jako funkcja eksperymentalna. Pewnie niedługo Microsoft opisze ją w oficjalnym changelogu i domyślnie odblokuje dla wszystkich Insiderów.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia