Windows 11 pozwala wyłączyć rekomendacje w menu Start

Windows 11 pozwala wyłączyć rekomendacje w menu Start

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/3/2023, 8:00 PM

Liczba odsłon: 3600

Ostatnimi czasy w Dev Channel ukazywało się sporo ukrytych nowości do odblokowania za pomocą specjalnego polecenia. Nie inaczej to wygląda we wczorajszym buildzie 25309. W wydaniu tym zaszyto nową kontrolkę, która pozwala użytkownikowi zdecydować, czy chce otrzymywać rekomendacje w menu Start.

Oprócz zwykłych plików i folderów Windows 11 oferuje rekomendowaną przez AI zawartość w menu Start na urządzeniach połączonych z Azure Active Directory (AAD). Zawartość ta pomaga przygotować się do spotkań, uzyskać szybki dostęp do plików, nad którymi współpracujesz w Microsoft 365. Menu Start może też podsuwać wskazówki, skróty, aplikacje i nie tylko. Póki co nie ma ogólnie dostępnego, dedykowanego ustawienia, które pozwalałoby to wyłączyć, ale pojawia się ono jako ukryta funkcja w ostatnim buildzie w Dev Channel.

Kontrolka jest dostępna w Ustawieniach > Personalizacja > Start pod nazwą Pokazuj rekomendacje wskazówek, skrótów, nowych aplikacji i nie tylko. Po jej włączeniu wszystkie zbędne rekomendacje znikną, przez co menu Start stanie się bardziej przejrzyste. Nie jest jednak jasne, czy ustawienie obejmuje też możliwe reklamy i inną zawartość od Microsoftu.

Funkcjonalność można włączyć w ViveTool za pomocą polecenia vivetool /enable /id:42916428.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia