Windows 11 22H2 również z kartami w Eksploratorze plików (build 22621.160 w Beta Channel)

Windows 11 22H2 również z kartami w Eksploratorze plików (build 22621.160 w Beta Channel)

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/14/2022, 12:30 PM

Liczba odsłon: 3025

Windows 11 22H2 co prawda trafił już do Release Preview Channel z buildem RTM, ale najwyraźniej nie oznacza to końca dodawania dalszych funkcji. W tym tygodniu do wersji 22H2 (na razie tylko w Beta Channel) dotarła nowość, która parę dni wcześniej pojawiła się w Dev Channel, a mianowicie karty w oknach Eksploratora plików.

Windows 11 22H2: zmiany w aktualizacji KB5014770 (build 22621.160)

Karty w Eksploratorze plików i aktualizacje nawigacji

Windows Sets po 3 miesiącach pozostawania w ukryciu stają się oficjalnym ficzerem w Windows 11. Karty w oknach Eksploratora plików pozwalają pracować z wieloma lokalizacjami w tym samym czasie i w tym samym oknie. W zeszłym tygodniu trafiły one do Dev Channel, a teraz oficjalnie stają się częścią wersji 22H2.

Eksplorator plików - karty

Eksplorator plików otrzymał też odświeżony układ lewego panelu nawigacji, który ułatwia nawigację po ważnych dla nas folderach. Zaktualizowana organizacja zapewnia łatwy dostęp do przypiętych i ostatnio używanych folderów (Szybki dostęp) oraz profili OneDrive dodanych do Windows.

Foldery dostępne domyślnie w tym panelu nie znajdują się już pod widokiem "Ten komputer", aby skupić widok na dyskach komputera. Kiedy nawigujemy do folderów synchronizowanych z OneDrive, pasek adresu wyświetla prawidłową ścieżkę, żeby było jasne, czy foldery są w chmurze czy na lokalnym dysku.

Znane problemy

[Eksplorator plików]

  • Strzałka w górę jest źle wyrównana na kartach Eksploratora plików. Zostanie to naprawione w przyszłej aktualizacji.
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia