Widok dużej galerii w Microsoft Teams zmieści teraz aż 98 uczestników

Widok dużej galerii w Microsoft Teams zmieści teraz aż 98 uczestników

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/15/2021, 7:26 PM

Liczba odsłon: 3416

Microsoft wprowadza nowy widok dużej galerii w aplikacji Teams. Nowa funkcjonalność jest już dostępna w najnowszej publicznej wersji zapoznawczej i umożliwia jednoczesne wyświetlanie do 98 uczestników w dwóch siatkach 7x7 widoku galerii. Duża galeria to widok, który debiutował w lipcu zeszłego roku. Daje on podgląd do 49 (najbardziej aktywnych) uczestników na jednym ekranie, ale teraz można tę liczbę podwoić.

Widok dużej galerii w Microsoft Teams obsługuje teraz do 98 kanałów wideo w dwóch siatkach 7x7. Jak to zmieścić na jednym ekranie? Będzie trudno, ale jest na to sposób. O ile nie dysponujemy monitorem ultrapanoramicznym albo po prostu dwoma lub trzeba monitorami obok siebie, to w przypadku, gdy uczestników będzie więcej, pod galerią pojawią się elementy sterujące nawigacji. Dzięki nim galerię będziemy mogli zwyczajnie przewijać w lewo i prawo.

>Widok dużej galerii w Microsoft Teams

Nowy układ dużej galerii jest teraz domyślnie włączony dla wszystkich użytkowników wersji Public Preview na systemach Windows i Mac. Aby zacząć korzystać z tej nowej funkcji, podczas spotkania użyj kontrolek nawigacji dostępnych na dole okna (jak na zrzucie ekranu powyżej). Między przyciskami < i > znajduje się numer strony (np. 1/2), co pomaga zachować orientację.

Oprócz tego do użytkowników "Zespołów" zmierzają dymki czatu. Ta nowa funkcja powinna ułatwić uczestnikom śledzenie wiadomości na czacie, wyświetlając ruchome powiadomienie u góry ekranu spotkania. Powinno to wyeliminować potrzebę otwierania okna czatu w celu ręcznego przeglądania wiadomości. Obie funkcjonalności są dostępne w wersjach poglądowych od 14 czerwca 2021 r. i powinny trafić do wydania ogólnodostępnego w połowie lipca.