W 19H1 zmienimy domyślną kartę w Menedżerze zadań

W 19H1 zmienimy domyślną kartę w Menedżerze zadań

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 12/14/2018, 1:40 PM

Liczba odsłon: 1816

O tym, że wraz z 19H1 czeka nas sporo ciekawych nowości, na czele z jasnym motywem, to już wiemy. Właśnie odkryto nową ciekawostkę, związaną z Menedżerem zadań. Zmiana jest zasadniczo detalem, ale każdy, kto korzysta z menedżera zadań, na pewno ją doceni. Nowa funkcja pozwala wybrać, która karta ma być tą domyślną i wyświetlaną jako pierwsza po uruchomieniu menedżera.

Do tej pory domyślnie mieliśmy wgląd w listę procesów, a chcąc sprawdzić statystyki wydajności procesora, karty graficznej i sieciowej, musieliśmy przejść do karty Wydajność. Kart tych jest w sumie siedem (Procesy, Wydajność, Historia aplikacji, Uruchamianie, Użytkownicy, Szczegóły, Usługi). Nowa funkcja pozwoli wybrać najważniejsze dla nas zagadnienie, które ustawimy jako domyślne. To z nim na pierwszym planie uruchamiać się będzie Menedżer zadań.

Karty domyślne w Menedże zadań w 19H1

Do premiery 19H1 jeszcze chwila czasu, tak więc nie można być pewnym, że ta nowość trafi do finalnej wersji wiosennej aktualizacji. Jednak zmiana ta jest drobna i nie powinna sprawiać większych problemów i zostanie w systemie na dłużej. Podoba Wam taka zmiana w Menedżerze zadań? Z której karty korzystacie najczęściej i którą ustawilibyście jako domyślną? Dajcie znać w komentarzach!

Aktualizacja 19.12.2018: Nowe opcje Menedżera zadań dotarły do Windows 10 w kompilacji 18305.