Visual Studio Code z nowymi ikonami dla Windows, macOS i Linuksa

Visual Studio Code z nowymi ikonami dla Windows, macOS i Linuksa

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/27/2019, 11:03 PM

Liczba odsłon: 2015

Pół roku temu poznaliśmy nowy wygląd i ikony Visual Studio 2019, ale to bez wątpienia nie koniec ewolucji wizualnej środowiska. Do twórców napłynęło sporo opinii o ikonach VS Code, spośród których wyróżniała się ta o ikonie, która kształtem i kolorami za bardzo przypominała starą ikonę Excela. Pojawiły się też prośby o ujednolicenie ikon dla Windows, Mac i Linuksa. Z jakimi propozycjami wyszedł więc Microsoft?

Rzeczywiście, Visual Studio Code w kompilacjach Insider posiada ikonę, którą łatwo pomylić z Excelem, nie mówiąc już o kompilacji stabilnej. Aby zredukować ten niezamierzony efekt, projektanci postanowili zmniejszyć odstęp między "X" a pionową flagą - w najwęższym przesmyku będzie on miał szerokość zaledwie 1 piksela. Co się zaś tyczy odcienia, stał się on teraz bardziej turkusowy. Dzięki temu, mając ikonę VS Code na pasku zadań tuż obok Excela, łatwiej będzie te dwie aplikacje odróżnić. Obecny i proponowany wygląd ikony możecie porównać poniżej.

Visual Studio Code - ikona

Microsoft odniósł się też do próśb o ujednolicenie ikon na wszystkich platformach. Z jednej strony Visual Studio i Visual Studio dla komputerów Mac to jednak odrębne produkty i tu ikony się nie zmieniają. Z drugiej zaś strony Visual Studio Code to z założenia produkt taki sam na wszystkich platformach, dlatego unifikacja otrzymała zielone światło. Jak to wygląda na platformach Windows, macOS i Linux (Ubuntu), możecie zobaczyć poniżej.

Visual Studio Code - ikona
VS Code - kompilacje Stable i Insiders na pasku zadań Windows 10

Visual Studio Code - ikona
VS Code - kompilacje Stable i Insiders zadokowane w macOS

Visual Studio Code - ikona
VS Code - kompilacje Stable i Insiders zadokowane w Ubuntu 18.04

Tak to wygląda na zrzutach ekranu. Microsoft zapowiada, że ikony zostaną zaktualizowane w przyszłym tygodniu. Wersja Insider będzie zmieniona natychmiast, a do wersji stabilnej aktualizacja dotrze na początku czerwca.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia