Ulepszenia transmitowania i udostępniania w Windows 11 (build 25926 w Canary Channel)

Ulepszenia transmitowania i udostępniania w Windows 11 (build 25926 w Canary Channel)

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/9/2023, 9:37 PM

Liczba odsłon: 870

Canary Channel miał być pierwszym poligonem doświadczalnym dla nowych funkcji w Windows 11, a ostatnio trafiają do niego praktycznie same rzeczy testowane już od jakiegoś czasu w Dev Channel. W dzisiejszym wydaniu jest podobnie. W aktualizacji znalazły się nowości związane z Windows Ink, transmitowaniem, udostępnianiem, powiadomieniami i grafiką.

Windows 11: nowości w kompilacji 25926 w Canary Channel

Nowe funkcje z Dev Channel

Zmiany i ulepszenia

Pasek zadań i zasobnik systemowy

  • Powiadomienia wyświetlają się teraz jako dzwonek w zasobniku systemowym. Gdy pojawią się nowe powiadomienia, dzwonek będzie wyświetlany w kolorze wiodącym systemu. A kiedy nie ma powiadomień, a zegar jest widoczny, dzwonek będzie pusty. Liczba powiadomień nie jest już wyświetlana! Dowiedz się więcej z artykułu: Nowy styl wyświetlania powiadomień w Windows 11.
  • Ikona powiadomień - dzwonek w Windows 11

Grafika

  • W kompilacji 25921 debiutowały nowe opcje dostrajania intensywności kolorów w Ustawieniach > Ułatwienia dostępu > Filtry kolorów. Na chwilę obecną brakuje etykiet suwaków. Pierwszy suwak to "Intensywność", a drugi to "Wzmocnienie koloru". Etykiety powinny pojawić się po kolejnej aktualizacji.

Poprawki błędów

  • Rozwiązano problem występujący na urządzeniach z łącznością komórkową, które nie mogły połączyć się z siecią Wi-Fi z powodu błędu wynikającego z utraconej konfiguracji APN po upgradzie do builda 25921.

Aktualizacja Narzędzia Wycinanie

  • Microsoft zaczął udostępniać aktualizację Narzędzia Wycinanie (wersja 11.2306.43.0) Insiderom w Dev i Canary Channel. Wprowadza ona nowe przyciski edytowania w Paint dla zrzutów ekranu i edytowania w Clipchamp dla nagrań ekranu.
  • Narzędzie Wycinanie

Aktualizacja 10.08.2023: W tym buildzie pojawiła się jeszcze jedna ukryta nowość. "Składniki systemowe" jako sekcja w Ustawieniach > System działa podobnie jak "Zainstalowane aplikacje". Na stronie możesz przeglądać listę zainstalowanych składników, filtrować je alfabetycznie albo według dysków, wyszukiwać, sprawdzać szczegóły, odinstalowywać i naprawiać.

Źródło: https://blogs.windows.com/windows-insider/2023/08/09/announcing-windows-11-insider-preview-build-25926/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia