Tysiące animowanych motywów w Microsoft Forms

Tysiące animowanych motywów w Microsoft Forms

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/25/2022, 4:30 PM

Liczba odsłon: 1024

W badaniach użytkowników Microsoft zauważył, że tematyczne formularze lub ankiety mogą wizualnie tworzyć lepszy kontekst i połączenia, aby jeszcze bardziej zmotywować uczestników do zaangażowania. Obsługa motywów Microsoft Forms może okazać się niezwykle przydatnym rozwiązaniem, które może dodać unikalny smak, aby stworzyć lepsze więzi emocjonalne między autorem a odbiorcami.

Motywy aplikacji Microsoft Forms mogą podkreślić i wizualnie wprowadzić użytkowników w tematykę ankiet i formularzy. Przykładowe motywy nawiązują do świętowania zespołów, przygotowań do świąt Bożego Narodzenia czy zimowej atmosfery. Przykładowe tła Microsoft zaprezentował na blogu:

 

Microsoft Forms - motywy
Pomysł na motyw — świętowanie

Microsoft Forms - motywy
Pomysł na motyw — zbieranie feedbacku po wydarzeniu

Microsoft Forms - motywy
Pomysł na motyw — zaproszenie na imprezę świąteczną

Gdzie można znaleźć motywy? Dostęp do nich uzyskasz, otwierając dowolny formularz lub quiz i w na pasku narzędzi w prawym górnym rogu klikając Motyw. W okienku Pomysł na motyw znajdziesz propozycje, które możesz odświeżyć, klikając Zobacz więcej pomysłów dotyczących motywów. Kiedy chcesz wstawić animowane lub statyczne tło dla nowego formularza lub dopracować poprzednie ankiety, możesz znaleźć mnóstwo gotowych, wolnych od praw autorskich motywów.