Tryb ciemny trafia do aplikacji Word w sieci Web

Tryb ciemny trafia do aplikacji Word w sieci Web

Autor: Mateusz Miciński

Opublikowano: 10/18/2022, 9:00 AM

Liczba odsłon: 1211

Dotychczas funkcja trybu ciemnego dostępna była dla aplikacji Word w systemie Windows i macOS. Teraz trafia także do aplikacji Word w sieci Web dostępnej przez przeglądarki internetowe. Dzięki niej łatwiej będzie nam dłużej pracować nad tekstem, tak aby nie męczyć nadmiernie oczu. W trybie ciemnym Word w sieci Web posiada cały interfejs w ciemnym schemacie kolorystycznym, ale także możemy zmienić tło obszaru roboczego (strony) na kolor czarny. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby używać aplikacji Word z ciemnym interfejsem, a strony dokumentu białej.

Ponieważ spędzamy coraz więcej czasu przed ekranami – czy to komputerami, czy urządzeniami mobilnymi – coraz ważniejsze staje się zmniejszenie zmęczenia oczu i dostosowanie wrażliwości na światło. W trybie ciemnym program Word oferuje ciemny schemat kolorów zarówno dla kontrolek menu, jak i tła dokumentu.

Wprowadzając tryb ciemny do Word dla sieci Web, unowocześniamy możliwości edytowania, a jednocześnie umożliwiamy wydłużenie sesji z dokumentami przy mniejszym zmęczeniu. Odkąd dodaliśmy obsługę trybu ciemnego do programu Word w systemach Windows i Mac, funkcja trybu ciemnego dla Word w sieci Web była najczęstszą prośbą ze strony niejawnych testerów i cieszymy się, że funkcja jest już dla nich dostępna.
- Ali Forelli - Product Manager w zespole pracującym nad ułatwieniami dostępu w aplikacji Word

Tryb ciemny w Word dla sieci web

Aby skorzystać z trybu ciemnego w Word dla sieci Web, należy w aplikacji przejść na zakładkę Widok, a następnie kliknąć przycisk Tryb ciemny. Możemy także przełączać się pomiędzy jasnym a ciemnym tłem dokumentu klikając przycisk Przełącz tło.

Tryb ciemny jest w trakcie wdrażania i wkrótce będzie dostępny już dla wszystkich użytkowników aplikacji Word dla sieci Web.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia