Trochę nowości i poprawek w Windows 11 22H2 (build 22624.1470 w Beta Channel)

Trochę nowości i poprawek w Windows 11 22H2 (build 22624.1470 w Beta Channel)

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/23/2023, 8:37 PM

Liczba odsłon: 1436

W tym tygodniu mieliśmy już aktualizacje Windows 11 w kanałach Release Preview, Dev i Canary. Z programu Windows Insider został jeszcze Beta Channel — i oto aktualizacja nadeszła dzisiaj, jak zwykle podzielona na dwa buildy: 22621.1470 bez nowych funkcji i 22624.1470 z włączonymi nowymi funkcjami. Większą część zawartości stanowią rzeczy, które ukazały się niedawno w kanale Dev. Oprócz tego dodano trochę poprawek błędów właściwych dla wersji 22H2.

Windows 11 22H2: nowości w aktualizacji KB5023780
(OS Build 22624.1470) w Beta Channel

Strona ustawień USB4

Ustawienia USB4 trafiły wcześniej do Canary Channel jako ukryta funkcja. W tym tygodniu znalazły się w Dev i Beta Channel jako oficjalnie dostępna strona Ustawień. USB4 umożliwia nowe scenariusze dokowania, obsługi wysoce wydajnych urządzeń peryferyjnych, wyświetlaczy i ładowania. Strona ustawień USB4 dostarcza informacje o możliwościach jego obsługi przez system oraz o podłączonych urządzeniach w tym standardzie. Wglądy te mogą okazać się pomocne przy rozwiązywaniu problemów, gdy użytkownik będzie potrzebował wsparcia producenta OEM lub administratora systemu.

Ustawienia USB4

Na stronie znajdziesz drzewko podłączonych hubów i urządzeń USB4, atrybuty i możliwości powiązane z domeną USB4 oraz funkcję kopiowania szczegółów do schowka w celu przekazania ich pomocy technicznej lub administratorowi. Jeżeli system nie obsługuje USB4 z Microsoft USB4 Connection Manager, to strona ta nie będzie widoczna.

USB4 Host Router

Aby uzyskać potwierdzenie, że system jest zdolny do obsługi USB4, sprawdź wystąpienie elementu "USB4 Host Router" w Menedżerze urządzeń.

Zmiany i ulepszenia w kompilacji 22624.1470

Ogólne

 • Przycisk kopiowania kodów 2FA: Użytkownicy zobaczą teraz przycisk kopiowania, który pozwala szybko skopiować kody uwierzytelniania dwuskładnikowego (2FA) w powiadomieniach toast od aplikacji zainstalowanych na komputerze lub telefonów połączonych z komputerem. Microsoft zaznacza, że dokłada wszelkich starań, aby ustalać, czy powiadomienie toast zawiera kod uwierzytelniania.

Przycisk kopiowania kodów 2FA w Windows 11

Pasek zadań i zasobnik systemowy

 • Ikona VPN — mała tarcza — nałożona na ikonę aktywnego połączenia sieciowego w zasobniku systemowym używa już koloru wiodącego systemu po połączeniu z rozpoznawanym profilem VPN.
 • Status VPN na ikonie sieci w zasobniku systemowym

 • W odpowiedzi na feedback Microsoft wprowadza opcję wyświetlania sekund na zegarze w zasobniku systemowym. Funkcję można włączyć w Ustawieniach > Personalizacja > Pasek zadań. Do tej lokalizacji możesz też przejść, klikając pasek zadań prawym przyciskiem i wybierając jego ustawienia. Zmiana dopiero zaczęła być wprowadzana.
 • Wyświetlanie sekund na zegarze w zasobniku systemowym na pasku zadań

Zmiany i ulepszenia w kompilacjach 22624.1470 i 22621.1470

Wyszukiwanie na pasku zadań

 • Pole wyszukiwania na pasku zadań będzie jaśniejsze po ustawieniu własnego trybu koloru w Windows. Stanie się tak, gdy ustawisz tryb Windows na ciemny, a tryb aplikacji na jasny w Ustawieniach > Personalizacja > Kolory.

Poprawki błędów w kompilacji 22624.1470

Napisy na żywo

 • Napisy na żywo w chińskim tradycyjnym działają już na urządzeniach ARM64.

Poprawki błędów w kompilacjach 22624.1470 i 22621.1470

Wyszukiwanie na pasku zadań

 • Rozwiązano problemy z renderowaniem podczas korzystania z klawiatury dotykowej w polu wyszukiwania na pasku zadań.
 • Rozwiązano problem po dwukrotnym kliknięciu glifu podświetlenia wyszukiwania, co powodowało zniknięcie pola wyszukiwania.
 • Rozwiązano problem powodujący losowe znikanie pola wyszukiwania.
 • Rozwiązano problem z ikoną wyszukiwania, która była nieprawidłowo odwracana w przypadku języków zapisywanych od prawej do lewej (RTL).
 • Rozwiązano problem z miganiem tekstu w polu wyszukiwania po kliknięciu.
 • Rozwiązano problem ze znikaniem pola wyszukiwania na jednym monitorze, jeśli używasz wielu monitorów.
 • Wprowadzono poprawki ułatwień dostępu w ustawieniach wyszukiwania w obszarze Ustawienia > Personalizacja > Pasek zadań.

Znane problemy

Napisy na żywo

 • Na urządzeniach ARM64 ulepszona obsługa rozpoznawania mowy, zainstalowana na stronie ustawień języka i regionu, będzie wymagać ponownego uruchomienia napisów na żywo, jeśli zmienisz język w menu napisów na żywo.
 • Niektóre języki wyświetlane na stronie ustawień języka i regionu będą oznaczać obsługę rozpoznawania mowy (np. koreański), ale nie obsługują jeszcze napisów na żywo.
 • Podczas dodawania języka na stronie ustawień języka i regionu postęp instalacji funkcji języka może zostać ukryty, a zakończenie instalacji "Rozszerzonego rozpoznawania mowy" (wymaganego przez napisy na żywo) może nie być widoczne. Aby monitorować postępy, możesz użyć "Opcji językowych" języka. W takim przypadku może wystąpić nieoczekiwane opóźnienie, zanim konfiguracja napisów na żywo wykryje ten problem i pozwoli Ci kontynuować.
 • Wydajność napisów może być obniżona w językach innych niż angielski i może brakować filtrowania poza językiem w językach innych niż angielski (Stany Zjednoczone), co oznacza, że ​​nieprawidłowe napisy będą wyświetlane dla mowy innej niż język napisów.
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia