To pewne. 19H2 jako aktualizacja zbiorcza dla May 2019 Update

To pewne. 19H2 jako aktualizacja zbiorcza dla May 2019 Update

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 7/2/2019, 2:42 PM

Liczba odsłon: 2464

Wielka niewiadoma, jaką jest jesienna aktualizacja 19H2, powoli wychodzi z cienia tajemnicy. Podejrzewaliśmy już, że Microsoft chce nieco zwolnić z publikacją wielkich aktualizacji i 19H2 będzie takim sobie delikatnym Service Packiem dla May 2019 Update. Wiele wskazuje na to, że faktycznie tak będzie, a teraz dowiedzieliśmy się, w jaki sposób Microsoft będzie chciał tę aktualizację udostępniać.

19H2 będzie udostępniana użytkownikom 19H1 pod postacią regularnej, comiesięcznej aktualizacji zbiorczej. Oznacza to, że aktualizacja ta będzie musiała przejść przez gęstsze sito testów. Celem giganta jest udostępnienie jej w jak najmniej zauważalny sposób i zoptymalizowanie tego procesu. Taka aktualizacja będzie mniej ważyła, a jej dystrybucja przebiegnie sprawniej. Posiadacze starszych wersji, od October 2018 Update począwszy, otrzymają ją tradycyjną drogą, czyli jako większą, półroczną aktualizację.

Reklama

Tak samo będzie to wyglądać w przypadku klientów korporacyjnych. Premiera tej aktualizacji jest przewidziana na wrzesień tego roku i dla wersji Enterprise i Education, będzie wspierana przez kolejne 30 miesięcy. Czy jest to zwiastun jakiś większych zmian w Windows Update? Może Microsoft chce całkiem odejść od półrocznego cyklu aktualizacji funkcjonalnych. Jest to prawdopodobne, ale jak zawsze gigant trzyma język za zębami.