Szybka pomoc z Windows 11 22H2 teraz również dołączona do Windows 10

Szybka pomoc z Windows 11 22H2 teraz również dołączona do Windows 10

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 12/15/2022, 1:00 PM

Liczba odsłon: 3003

Na początku tego roku Microsoft ogłosił zmiany w aplikacji Szybka pomoc, wbudowanym w Windows narzędziu podobnym do TeamViewer, które pozwala łączyć się ze zdalnymi komputerami i pomagać w rozwiązywaniu problemów lub konfigurowaniu ich urządzeń. Microsoft zdecydował się przenieść aplikację do Microsoft Store, aby przyspieszyć jej rozwój i poprawić bezpieczeństwo. Zmiana nie spodobała się jednak użytkownikom i adminom. Teraz Microsoft jest gotowy, aby naprawić sytuację.

Począwszy od wersji Windows 11 22H2, zaktualizowana aplikacja Szybka pomoc stała się częścią systemu. Z kolei użytkownicy starszych wersji Windows (21H2 i starszych) musiały zainstalować nową aplikację z Microsoft Store. Nie było to zbyt wygodne i dopiero grudniowy Patch Tuesday zdołał to naprawić. Jak czytamy na blogu Microsoft Tech Community:

Szybka pomoc pomaga klientom, współpracownikom, rodzinie i przyjaciołom wspólnie pracować na zdalnym połączeniu, aby rozwiązywać problemy z PC od ponad 7 lat. W czerwcu przenieśliśmy Szybką pomoc do Microsoft Store, aby poprawić wydajność i bezpieczeństwo. Począwszy od Windows 11 w wersji 22H2 ta wersja aplikacji jest preinstalowana w Windows i aktualizowana poprzez Microsoft Store.

Wraz z tą zmianą niektórzy z was nie mogli jednak zainstalować Szybkiej pomocy ze Sklepu. Jeśli to wy, to nasza aktualizacja jakościowa z grudnia 2022 r. jest po to, aby wam pomóc! To wydanie aktualizuje oryginalną wersję Szybkiej pomocy dla następujących wersji Windows:


Po zainstalowaniu tej aktualizacji oryginalna wersja Szybkiej pomocy będzie miała taką samą funkcjonalność, jak wersja ze Sklepu. Wypuścimy podobne aktualizacje dla Windows 10 Enterprise 2019 Long Term Servicing Channel (LTSC) oraz Windows 10 Enterprise 2016 LTSC w aktualizacji jakościowej w styczniu 2023 r. A najlepsza część? Oryginalna wersja Szybkiej pomocy będzie nadal wspierana w obrębie cyklu życia wymienionych wyżej wersji Windows.

— Microsoft
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia