Surface Neo z premierą dopiero w 2021 roku?

Surface Neo z premierą dopiero w 2021 roku?

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/9/2020, 6:38 PM

Liczba odsłon: 1999

Zgodnie z zapowiedzią na swoją premierę w tym roku czekają dwa składane urządzenia Surface: Neo z Windows 10X i Duo z Androidem. Wiele wskazuje na to, że ten drugi jest już (niemal) gotowy, ale z ukończeniem Neo nie jest tak łatwo. Microsoft na razie nie wspominał o trudnościach czy możliwych opóźnieniach, jednak mówi o tym nieoficjalny raport.

Do takich wieści dotarła Mary Jo Foley, dziennikarka od lat blisko związana z Microsoftem. Z doświadczenia wiemy, że gdy powołuje się ona na "źródła zaznajomione z tematem", to najczęściej ich rewelacje się potwierdzają. W dzisiejszym artykule Foley pisze:

Moje kontakty mówią, że Chief Product Officer, Panos Panay, poinformował wewnętrznie część swojego zespołu dzisiaj, 8 kwietnia, że Microsoft nie dostarczy swoich dwuekranowych urządzeń Surface Neo z [Windows] 10X w tym roku kalendarzowym. Poza tym Microsoft nie umożliwi wydania dwuekranowych urządzeń Windows z 10X od zewnętrznych producentów w roku kalendarzowym 2020, jak słyszałam.

Z jakiego powodu Microsoft może nie zdołać ukończyć Neo w tym roku? Prawdopodobnie nie chodzi tu o słabszą dostępność podzespołów spowodowaną kryzysem COVID-19. Wedle zapewnień szefa Xbox nie wpłynie on na wydanie Xbox Series X w planowanym czasie, więc nie powinien też wpłynąć na sytuację Surface Neo. Problem może wynikać ze złożoności projektu, jakim jest wprowadzenie nowej odmiany Windows 10 na zupełnie nową klasę urządzeń. Jest to zadanie na tyle ambitne, że Microsoft może z nim nie zdążyć do końca tego roku.

Nie dziwi też, że Microsoft planuje wstrzymać premiery składanych urządzeń partnerów. Gigant chce być tym pierwszym, który otworzy nową kategorię dwuekranowych urządzeń z z Windows 10X pod szyldem Surface.