Surface Laptop Go 2 oficjalnie zapowiedziany

Surface Laptop Go 2 oficjalnie zapowiedziany

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/1/2022, 6:48 PM

Liczba odsłon: 1530

Po paru przeciekach i spoilerach "za pięć dwunasta" Microsoft ostatecznie zapowiedział Surface Laptop Go 2, następcę Surface Laptopa Go z 2020 roku. Nowy model dostępny będzie w cenach zaczynających się od 3099 zł, a polską premierę ustalono na 7 czerwca. Przedsprzedaż już ruszyła.

Eleganckie, przenośne urządzenie Surface Laptop Go 2 jest wyposażone w 12,4-calowy, żywy ekran dotykowy i zapewnia doskonałe wrażenia podczas pisania. Zostało wyposażone w ulepszoną kamerę HD, bezpieczne logowanie Windows Hello i zwiększoną wydajność.
— Microsoft

Surface Laptop Go 2 jest nieco droższy od swojego poprzednika. Cena najniższego wariantu jest wyższa o 100 zł, ale Microsoft rekompensuje to lepszą pamięcią. Laptop Go oferuje teraz 128 GB pamięci zamiast ledwie starczających na system 64 GB w oryginalnej konfiguracji podstawowej pierwszej generacji. Microsoft zamienił także procesor Intel Core i5 10. generacji na nowszy Intel Core i5-1135G7 11. generacji i wprowadził nową wersję z 16 GB pamięci RAM.

Kolejną zmianą jest to, że Surface Laptop Go 2 zapewnia cztery opcje kolorystyczne: Ice Blue, Sandstone, Platinum i Sage. Bateria zapewniać ma do 13,5 godziny użytkowania, ulepszoną kamerę HD (choć nadal tylko 720p) i lepsze odprowadzanie ciepła, dzięki czemu laptop pracuje ciszej. Pozostałe aspekty laptopa pozostają niezmienione, co oznacza, że ​​użytkownicy w podstawowej konfiguracji mają do czynienia z zaledwie 4 GB pamięci RAM i brakiem podświetlanych klawiatury. Na tym jednak polega specyfika tego modelu.

Microsoft twierdzi, że Surface Laptop Go 2 jest lepszy pod względem trwałości. Wymienne elementy obejmują teraz nie tylko dysk SSD, ale także klawiaturę, płytkę dotykową, wyświetlacz, baterię i kabel Surflink. Pamięć, niestety, jest niewymienna.

Surface Laptop Go 2 dostępny jest w przedsprzedaży w 3 konfiguracjach różniących się ilością pamięci RAM i pamięci SSD. Ceny wahają się od 3099 zł do 4099 zł. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie produktu w Microsoft Store.