Surface Laptop 3 oficjalnie zapowiedziany!

Surface Laptop 3 oficjalnie zapowiedziany!

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/2/2019, 4:26 PM

Liczba odsłon: 1691

Jesienna konferencja Surface, czyli #MicrosoftEvent 10.02, właśnie wystartowała. Transmisję można śledzić na stronie wydarzenia oraz na YouTube. W najbliższych minutach i godzinach dowiemy się, jakie urządzenia Microsoft przygotował na najbliższy sezon. Nie powinno też zabraknąć nowego oprogramowania — być może również specjalnej edycji Windows 10X dla składanych urządzeń. My tymczasem startujemy z relacją na żywo na CentrumXP! Zostańcie z nami!

Microsoft Event

Konferencję w Nowym Jorku rozpoczął właśnie Satya Nadella, CEO Microsoft. Pozdrawia on szczególnie fanów Surface i wspomina swoje początki z komputerami, kiedy to zaintrygował go ZX Spectrum. Do tych magicznych wspomnień Satya wraca do dziś, ale zapowiada też kontynuację tych doświadczeń. Opowiada on o kluczowych ambicjach Microsoftu, jeśli chodzi o sprzęt - zarówno o wszechobecności urządzeń, jak też produktywności oraz naturalnych, wszechstronnych doświadczeniach użytkowników. Po tym krótkim wstępie na scenę wkracza głównodowodzący zespołu Surface — Panos Panay.

Microsoft Event

Panos Panay mówi o jeszcze jednej ważnej misji Microsoftu, czyli o umieszczeniu ludzi w centrum. W końcu to dla nich powstaje technologia. Wyświetlił on wideo ze swoją córką grającą na pianinie. Tak jak ona potrzebuje właściwego instrumentu, tak użytkownicy potrzebują właściwych urządzeń, które są dla nich najlepsze. Microsoft zaprezentuje dziś "symfonię urządzeń", w tym zupełnie nowe ich rodzaje. Panos powołuje się na badania, z których wynika, że Surface Laptop cieszy się najwyższą satysfakcją klientów na rynku laptopów. I tu pojawia się pierwsza dzisiejsza prezentacja: Surface Laptop 3.

Microsoft Event

Klawiatura nowego Laptopa posiada skok klawisza 1,3 mm oraz o 20% większy trackpad. Ma on też modularną budowę, dzięki czemu znacząco poprawiła się jego "naprawialność". Dzięki odpowiednim narzędziom można bardzo łatwo zdjąć panel klawiatury i dostać się do kluczowych podzespołów, co Panay bardzo dobitnie zaprezentował:

Microsoft Event

15-calowy Surface Laptop 3 jest "niewiarygodnie potężny". Zastosowano w nim czterordzeniowy procesor Intel Core 10 generacji. Jest on dwukrotnie szybszy od Surface Laptop 2, a także trzykrotnie szybszy od MacBooka Air. Mimo sporych rozmiarów ekranu jest on według Microsoftu najlżejszym i najmocniejszym 15-calowcem na rynku. Microsoft podjął współpracę nie tylko z Intelem, ale też z AMD, który stworzył procesor AMD RYZEN Surface Edition.

Jest to najpotężniejszy procesor mobilny stworzony przez AMD. Jak mówi Panos Panay, to najpotężniejszy procesor dla laptopów w swojej klasie — także jeśli chodzi o wydajność grafiki. Powstał on we współpracy z Microsoftem, podobnie jak dedykowany GPU. Praktycznie cała rodzina Surface zalicza skok jakości ładowania. Dzięki szybkiemu ładowaniu możemy napełnić baterię do 80% w niecałą godzinę, co jest właściwie normą dla urządzeń mobilnych.

OPIS

Zarówno 13-calowy, jak i 15-calowy Laptop jest już dostępny w przedsprzedaży. Ceny zaczynają się od 999 i 1199 dolarów. Premierę zapowiedziano na 22 października.