Surface Hub 3 - największy Surface z trybem portretowym i AI

Surface Hub 3 - największy Surface z trybem portretowym i AI

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/22/2023, 2:00 PM

Liczba odsłon: 441

Microsoft Surface Hub, ogromnych rozmiarów tablet czy też interaktywna tablica ze specjalną wersją Windows 10/11, powstał w 2015 roku, a 4 lata później ukazała się jego ulepszona wersja 2S. Na wczorajszym wydarzeniu Microsoft przestawił 3. generację z kolejnymi udogodnieniami.

Surface Hub 3 dołącza do rodziny Microsoft Teams Rooms jako uniwersalna tablica Teams Rooms z Teams Rooms na Windows. Oznacza to, że dzięki spójnemu doświadczeniu we wszystkich przestrzeniach konferencyjnych Twój zespół może teraz bez wysiłku przechodzić z jednego pokoju do drugiego, niezależnie od tego, czy przestrzeń ma usprawniony interfejs dotykowy na Surface Hub 3, czy też tradycyjną konfigurację Teams Rooms opartą na konsoli. Oznacza to również, że Surface Hub 3 obsługuje teraz funkcje, o które od dawna prosili klienci — w tym stały czat, układ Front Row (który wygląda szczególnie pięknie na 85-calowym ekranie) i wiele innych. W przyszłości klienci mogą spodziewać się nowych funkcji Teams Rooms, które już pierwszego dnia pojawią się w Surface Hub.
— Frank Buchholz, Microsoft

Surface Hub 3 to spory skok generacyjny z nowościami w wielu obszarach:

  • Inteligentne obracanie i tryb portretowy: możesz swobodnie obracać 50-calowy ekran, aby przełączać się między trybami portretowym i panoramicznym. Zawartość na ekranie zostanie automatycznie dostosowana.
  • Mobilność i wszechstronność: Surface Hub 50" jest w pełni mobilny na ramie Steelcase Roam Stand. Możesz wybierać między różnymi stojakami i rozwiązaniami montowania na ścianie od Steelcase i innych partnerów Surface. Dzięki APCTM Charge Mobile Battery urządzenie można zabrać praktycznie w dowolne miejsce w budynku.
  • Design Premium: Microsoft za priorytet obrał inkluzywne spotkania z czystym dźwiękiem i obrazem. Wysoka rozdzielczość 4K ekranu PixelSense i powłoka przeciwodblaskowa poprawiają widoczność zawartości w każdych warunkach oświetlenia.
  • Inteligentne audio: Surface Hub 3 50" posiada dwa układy mikrofonów oraz dwie pary głośników. Smart AV optymalizuje dźwięk w oparciu o ułożenie tabletu i zapewnia najlepsze doświadczenie stereo w układach poziomym i pionowym.
  • Bezproblemowa integracja: Surface Hub 3 łączy się z certyfikowanymi urządzeniami peryferyjnymi Microsoft Teams Rooms w większych salach konferencyjnych.
  • Rozszerzona współpraca: urządzenie wspiera aktywne wprowadzanie odręczne z Surface Hub Pen lub Surface Slim Pen, obsługując 20 punktów dotyku (multitouch). Wbudowane odrzucanie dotyku dłoni zapobiega przypadkowym naciśnięciom.
  • Wyższa wydajność: dzięki 60% wzrostowi wydajności CPU i 160% wzrostowi wydajności GPU w porównaniu do poprzedniej generacji (gen-on-gen) klienci mogą korzystać z jeszcze potężniejszego systemu, gotowego na przyszłe innowacje w oprogramowaniu.
  • Spotkania wspomagane przez AI: Surface Hub 3 wykorzystuje szereg narzędzi AI wspomagających spotkania hybrydowe czy burze mózgów. Cloud IntelliFrame pozwala uczestnikom zdalnym widzieć dużo wyraźniej uczestników przed tabletem poprzez inteligentne wideo oddzielające uczestników w indywidualnych boksach. Segmentacja wideo ze zunifikowanym tłem w pierwszym rzędzie używa AI, aby wzmocnić inkluzywność, usuwając tła i dostosowując rozmiary wideo, tak że zdalni uczestnicy są dosłownie na tym samym poziomie ze sobą nawzajem. Wprowadzono też nową usługę Copilot in Whiteboard, która pomoże generować i organizować idee, podobnie jak robi to Microsoft 365 Copilot w innych aplikacjach.
  • Usprawnione zarządzanie IT: Surface Hub 3 zmniejsza złożoność IT dzięki usprawnionemu zarządzaniu za pośrednictwem centrum administracyjnego Microsoft Teams i nowego portalu zarządzania Microsoft Teams Rooms Pro. Pozwala to na płynne zarządzanie wszystkimi urządzeniami, ułatwiając pracę i zapewniając użytkownikom bezproblemową obsługę.
  • Łatwa migracja i wsparcie techniczne: dostępne na rynku urządzenia Surface Hub 2S mogą upgrade'ować do pełnego doświadczenia Surface Hub 3 za pomocą Surface Hub 3 Pack. Od przyszłego roku migracja oprogramowania także będzie dostępna dla tych urządzeń. W przypadku klientów korzystających z Windows 10 Team Edition na Surface Hub 2S wsparcie będzie kontynuowane do 14 października 2025 roku.

Microsoft ma dopiero ogłosić cennik i szczegóły dostępności Surface Hub 3.

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/surface-it-pro-blog/surface-hub-3-bridging-workforce-collaboration-with-microsoft/ba-p/1669718