Surface Event zapowiedziany na 12 października. Czego się spodziewać?

Surface Event zapowiedziany na 12 października. Czego się spodziewać?

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/22/2022, 4:54 PM

Liczba odsłon: 848

Zgodnie z oczekiwaniami Microsoft oficjalnie zapowiedział swój coroczny, jesienny event sprzętowy, znany też jako "konferencja Surface". Wydarzenie odbędzie się już za niecałe 3 tygodnie i spodziewamy się na nim zobaczyć kilka nowych modeli urządzeń Surface. Może być też parę niespodzianek, jako że marka obchodzi w tym roku 10 urodziny.

Podobnie jak w poprzednich latach, tak również teraz Microsoft jest bardzo lakoniczny w zapowiedzi konferencji sprzętowej. Na stronie wydarzenia znajduje się jedynie grafika "Save the date" ("Zarezerwuj datę"), główne hasło "Watch live to see what’s next" ("Oglądaj na żywo, aby zobaczyć, co dalej"), data i godzina oraz przycisk zapisania wydarzenia w kalendarzu Outlook. Event zapowiedziano na środę, 12 października 2022 roku, na godzinę 10am ET (16:00 czasu polskiego).

Według znanych komentatorów, którzy powołują się na źródła związane z tematem, w tym roku Microsoft może zaprezentować Surface Pro 9 — pierwsze swoje urządzenie z 5G niebędące telefonem, również w wariancie ARM z procesorem Microsoft SQ3 opartym na Snapdragonie. Inne bardzo prawdopodobne zapowiedzi to Surface Laptop 5 i Surface Studio 3. Ponadto w tym roku Surface obchodzi 10 urodziny, więc mogą być szykowane jeszcze inne niespodzianki.