Społeczności - nowe doświadczenie w Microsoft Teams

Społeczności - nowe doświadczenie w Microsoft Teams

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 12/7/2022, 8:03 PM

Liczba odsłon: 1421

Microsoft ogłosił dziś nowe doświadczenie pozwalające użytkownikom gromadzić się, łączyć, udostępniać i współpracować: Społeczności w usłudze Microsoft Teams. Niezależnie, czy nasza grupa to towarzyska grupa sportowa, komitet planowania eventu, szkolna rada rodziców czy nawet mała firma — to nowe doświadczenie zapewnia cyfrową przestrzeń do łączenia się przed, w trakcie i po zebraniach. Społeczności są obecnie wdrażane w darmowej wersji Teams.

Oprócz wszystkiego tego, co już można robić w Microsoft Teams, wliczając w to wysyłanie wiadomości na czacie, dzwonienie do ludzi i udostępnianie plików czy zdjęć, Społeczności (Communities) pozwalają utworzyć przestrzeń dla grup społecznościowych, aby zbierać się w nich, organizować i dzielić pomysłami. W pewien sposób przypomina to grupy Facebooka. Za pomocą tej nowej funkcjonalności możemy m.in.:

  • Łatwo zamieszczać posty dla wszystkich w grupie.
  • Organizować wydarzenia i dodawać je do grupowego kalendarza widocznego dla wszystkich członków.
  • Udostępniać i przechowywać dokumenty związane z aktywnością grupy.
  • Filtrować zawartość, by szybko uzyskiwać dostęp do zdjęć, filmów, wydarzeń i linków.

Rozpoczęcie pracy ze Społecznościami jest dość proste. Aby utworzyć społeczność, wystarczy wybrać jeden z jej sugerowanych typów na ekranie głównym Teams. Możemy też dodać elementy promujące markę, np. zdjęcie grupowe. Następnie możemy zaprosić członków grupy za pomocą ich adresu e-mail lub numeru telefonu albo udostępniając link lub kod QR, aby mogli z niego dołączyć. Społeczności pozwalają też łatwo zarządzać grupą. Właściciele społeczności mogą zarządzać ustawieniami, ustalać wytyczne i moderować treści poprzez dodawanie lub usuwanie uczestników i postów.

Społeczności w usłudze Microsoft Teams zapewniają też nowe środowisko do organizowania wydarzeń wirtualnych, hybrydowych lub osobistych. Przykładowo możemy dodawać nowe wydarzenia lub spotkania do kalendarza społeczności, zapraszać gości, śledzić frekwencję i kontaktować się z uczestnikami na czatach prywatnych. W przypadku wydarzeń online można łatwo dodać szczegóły połączenia i link, aby uczestnicy mogli łatwo dołączyć. Jeśli chodzi zaś o wydarzenia osobiste, możemy dodać lokalizację i udzielić uczestnikom dokładnych wskazówek na mapie. Goście hybrydowi i wirtualni mogą dołączać do wydarzeń z dowolnego urządzenia, udostępniając dźwięk i obraz.

Społeczności usługi Microsoft Teams są obecnie dostępne dla wszystkich użytkowników bezpłatnej wersji Teams na iOS i Androidzie, a niebawem trafią również na PC. Więcej na ten temat można dowiedzieć się na polskiej stronie usługi.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia