Wsparcie techniczne dla pakietu biurowego Microsoft Office 2007 kończy się już w kwietniu 2012 roku, Microsoft jednak podjął się wydać jeszcze jeden zestaw poprawek dla starszej wersji pakietu aplikacji - Service Pack 3.
SP3 zawierać będzie wszystkie aktualizacje wydane od momentu premiery SP2, aż do teraz. Producent ponadto obiecuje wiele poprawek i eliminację błędów wykrytych od momentu wydanie SP2. Microsoft głównie skupia się na poprawieniu aplikacji PowerPoint Viewer, asystenta drukowania w Outlook 2007, Visio 2007 i Visio Viewer.
Kiedy zatem ostatni zestaw poprawek dla Office 2007? Microsoft obiecuje, że jeszcze w tym roku. Można się nawet spodziewać, że nastąpi to pod koniec października. Początkowo, SP3 zostanie udostępniony jako opcjonalna aktualizacja, a dopiero po 90 dniach pojawi się w usłudze Windows Update.