Scalanie PDF w aplikacji Microsoft 365 na iOS

Scalanie PDF w aplikacji Microsoft 365 na iOS

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/31/2023, 8:30 PM

Liczba odsłon: 671

Członkowie programu Microsoft 365 Insider mogą pobrać najnowszą wersję aplikacji Microsoft 365 (dawniej "Office") z funkcją scalania PDF. Możesz teraz wziąć kilka dokumentów PDF i połączyć je w jeden duży plik bez konieczności pobierania dodatkowych menedżerów PDF.

Ta nowa funkcjonalność jest już obecna w aplikacji Microsoft 365 w wersji 2.76 (build 23062603). Aby z niej skorzystać, otwórz aplikację, zaznacz pliki, przejdź do paska narzędzi PDF i stuknij opcję "Scal". Microsoft 365 automatycznie zapisze scalony plik PDF w pamięci iPhone'a lub iPada, pozwalając Ci łatwo uzyskać do niego dostęp.

Scalanie PDF w aplikacji Microsoft 365 na iOS

Apple App Store ma już wiele aplikacji do edytowania PDF-ów, w tym do ich scalania, jednak zwykle wymagają one płatnej subskrypcji. Microsoft 365 nie jest wyjątkiem. Funkcjonalność związana z PDF jest dostępna tylko dla subskrybentów Microsoft 365, mimo że pobranie i używanie podstawowej funkcjonalności aplikacji jest darmowe.

Aktualizacja jest udostępniana Insiderom stopniowo, więc nie wszyscy zobaczą nowe możliwości od razu. Warto jeszcze przypomnieć, że wcześniej w tym miesiącu do aplikacji Microsoft 365 dotarła możliwość wyodrębniania poszczególnych stron z dokumentów PDF na Androidzie.

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-365-app-for-ios-now-lets-you-merge-pdf-files/