Ruchy człowieka sterują Xboksem 360

Ruchy człowieka sterują Xboksem 360

Autor: Adam Stępień

Opublikowano: 6/5/2009, 11:59 AM

Liczba odsłon: 8405

Podczas specjalnej konferencji zorganizowanej w Los Angeles, przedstawiciele firmy Microsoft po raz pierwszy publicznie pokazali nowy sposób na interakcję pomiędzy graczami, a konsolą Xbox 360 o roboczej nazwie "Projekt Natal". To specjalne urządzenie jest zdolne odczytać ruchy i zachowanie stojących w jego pobliżu graczy.

Widzisz na ekranie piłkę? Możesz ją kopnąć, rzucić lub złapać. Jeśli tylko wiesz jak machać rękami, nogami czy po prostu mówić, to możesz w pełni przenieść się w wirtualny świat rozrywki. Jedyne wymagane doświadczenie to twoje życie. Wewnątrz specjalnego czujnika znajduje się rozbudowany mechanizm złożony z kamery, mikrofonu, przestrzennego sensora ruchu, a także procesora przeliczającego wszystkie dane. W przeciwieństwie do zwykłych kamer, nowy sensor potrafi śledzić ruchy gracza w pełnym środowisku 3D, a także reagować na jego komendy, zmiany kierunku ruchu, a nawet odmienną barwę głosu. Dzięki specjalnej technologii, urządzenie nie jest zależne od natężenia światła, potrafi rozpoznać gracza po kształcie jego twarzy, a także prawidłowo odczytać jego głos. Chcesz zagrać z przyjaciółmi w piłkę nożną? Po prostu to powiedz. Chcesz zalogować się na swój profil w konsoli Xbox 360? Po prostu stań przed sensorem, a system sam Cię rozpozna.

"Następnym krokiem w rozwoju interaktywnej rozrywki będzie eliminacja tradycyjnych kontrolerów" - powiedział Steven Spielberg, uznany reżyser i producent filmowy. "Projekt Natal sprawi, że doświadczymy nowej jakości gier, w które zagramy wspólnie z przyjaciółmi bez zbędnych barier." - powiedział Spielberg.