Reklamy w Microsoft Store ogólnodostępne dla deweloperów

Reklamy w Microsoft Store ogólnodostępne dla deweloperów

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/3/2023, 3:00 PM

Liczba odsłon: 880

Microsoft Store Ads to usługa skierowana do deweloperów, którzy mogą prezentować swoje aplikacje i gry przed odpowiednimi klientami w odpowiednim czasie. Przykładowo twórca aplikacji muzycznej może utworzyć kampanię reklamową skierowaną do odbiorców, którzy lubią słuchać lub tworzyć muzykę. Program pilotażowy wystartował w 2022 roku, a teraz usługa stała się ogólnodostępna. Ponadto ułatwiono publikowanie aplikacji Win32.

Nasza pasja do pomagania deweloperom w łatwiejszym udostępnianiu ich aplikacji klientom zainspirowała nas do przeprojektowania Microsoft Store na Windows, który oferuje teraz nowe doświadczenie dystrybucji aplikacji desktopowych, które wygląda i oferuje wrażenia podobne do tych na urządzeniach mobilnych. Teraz, gdy klienci odwiedzają Microsoft Store, mogą pobierać aplikacje na telefon lub komputer.

Dzięki Microsoft Store Ads deweloperzy mają teraz nowe możliwości związane z odkrywaniem aplikacji na Windows. Microsoft Store Ads to cały ruch desktopowy, z użytkownikami zorientowanymi na misję, którzy mają wysoki zamiar pobrania aplikacji desktopowej. Możliwości są ogromne. Rok 2022 był rekordowy: z ponad 900 milionami unikalnych użytkowników na całym świecie korzystających z Microsoft Store i 122-procentowym wzrostem liczby nowych aplikacji i gier przesyłanych rok do roku przez deweloperów.

Microsoft Store Ads zostały zaprojektowane, aby pomagać deweloperom rozwijać ich biznesy, umieszczając aplikacje lub gry naprzeciw właściwych klientów we właściwym czasie oraz inspirując klientów Microsoft Store świetnym contentem. Deweloper aplikacji muzycznej może przykładowo stworzyć kampanię, która umieści jego apkę przed publicznością, która lubi muzykę albo lubi tworzyć muzykę.

Niezależnie, czy chcesz uruchomić całkiem nową apkę, czy masz aktualizację 2.0 z poprawkami błędów dla aplikacji już obecnej w Windows Store, deweloperzy mogą teraz reklamować się wprost w Microsoft Store, aby zachęcać ludzi do instalacji lub aktualizacji.

— Windows Developer Team, Microsoft

Windows Developer Team zapewnia, że wszyscy deweloperzy są mile widziani, a także oferuje nowy zestaw zasad Open App Store Principles. Ponadto w zeszłym roku firma ogłosiła program listy oczekujących dla aplikacji Win32 w Microsoft Store i przywitała setki nowych deweloperów. Teraz program został otwarty dla wszystkich deweloperów Win32 (.NET, C++, Electron, Flutter, Qt, Rust i nie tylko). Jeśli Twoja apka nie jest jeszcze w Microsoft Store — możesz ją łatwo opublikować i zareklamować! Dowiedz się więcej z naszych starszych artykułów: