Przyszłość pracy z AI na marcowym evencie Microsoftu

Przyszłość pracy z AI na marcowym evencie Microsoftu

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/6/2023, 5:35 PM

Liczba odsłon: 1528

Sztuczna inteligencja to bez wątpienia technologia numer 1 w tym roku. Po integracji AI z Bing i innymi produktami Microsoft szykuje się do dalszych zapowiedzi. Już za 10 dni firma poprowadzi wydarzenie pod nazwą The Future of Work with AI. Czego powinniśmy się spodziewać?

Satya Nadella (CEO Microsoft) oraz Jared Spataro (CVP Microsoft) poprowadzą prezentacje na transmitowanym na żywo evencie online. Z krótkiej zapowiedzi dowiadujemy się, że widzowie "dowiedzą się, w jaki sposób AI napędza całkowicie nowy sposób pracy dla każdej osoby i organizacji". Tym razem spodziewamy się demonstracji AI w aplikacjach pakietu Microsoft 365, takich jak Word, Excel, PowerPoint, Teams i Outlook, choć pewnie trochę uwagi otrzyma też nowy Bing, zintegrowany niedawno z modelem Prometheus — ulepszonym kuzynem ChatGPT.

The Future of Work with AI

Microsoft już w styczniu zapowiadał, że wdroży modele OpenAI w produktach konsumenckich i korporacyjnych oraz wprowadzi nowe kategorie cyfrowych doświadczeń opartych na technologii twórcy ChatGPT. W rzeczywistości nowy Bing w Edge współpracuje już z aplikacjami Office Online, jednak nie jest to jeszcze bezpośrednia integracja. Ta ma dopiero nadejść i prawdopodobnie to właśnie zobaczymy w przyszłym tygodniu. Możliwe, że usłyszymy też o dalszym rozwoju Czatu Bing i jego integracji z Windows 11, a także o możliwości tworzenia własnych czatbotów opartych na modelu GPT-3.5.

The Future of Work: Reinventing Productivity with AI odbędzie się w czwartek, 16 marca, o godzinie 8:00 AM PT (17:00 czasu polskiego) i będzie transmitowane na żywo. O najważniejszych zapowiedziach jak zwykle przeczytacie na CentrumXP!

Aktualizacja: Zapis wydarzenia można już obejrzeć na YouTube: