Przeprojektowana strona główna w Microsoft Bing na Androida

Przeprojektowana strona główna w Microsoft Bing na Androida

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/19/2021, 5:52 PM

Liczba odsłon: 3016

W zeszły weekend Microsoft wypuścił dużą aktualizację wyszukiwarki Bing w Google Play Store. Aplikacja ma teraz przeprojektowaną stronę domową i kilka innych ulepszeń. Właściwie sama jej nazwa "Wyszukiwanie Microsoft Bing" obejmuje tylko podstawowy obszar funkcjonalności. W rzeczywistości Microsoft Bing działa niczym potężny kombajn dający szybki dostęp do tych usług, które akurat są nam potrzebne.

Nowa strona główna zawiera najważniejsze artykuły dnia, w tym aktualizacje dotyczące obserwowanych przez użytkownika tematów. Z tego miejsca możemy też szybko otworzyć inne narzędzia i usługi Microsoftu oraz wyszukiwać, mając pewność, że to właśnie Bing dostarczy nam wyników. Aplikacja pozwala sprawdzić aktualną pogodę zaraz po jej otwarciu. Kiedy stukniemy aktualną temperaturę i warunki, wyświetli się rozszerzona prognoza na dzień i nadchodzący tydzień. Inną funkcją jest wbudowany Tłumacz Microsoft, który pozwala tłumaczyć na ponad 70 języków bezpośrednio w Bing.

Bing

Inne funkcje obejmują szeroki wybór pięknych tapet, których można użyć, aby nadać swojemu telefonowi zupełnie nowy wygląd. Fani sportu mogą śledzić swoje ulubione drużyny na tablicy wyników i klasyfikacji. Aplikacja obsługuje też wyszukiwanie głosowe i konwersję jednostek miar (np. polecenie "Bing, przelicz 324,57 cala na stopy"). Znajdziemy tu również zintegrowaną apkę Math Solver, która pozwala zrobić zdjęcie zadania/równania matematycznego, które następnie rozwiąże.

Bing wspiera także wyszukiwanie wizualne. Aby wyszukiwać za pomocą obrazu, wystarczy zrobić zdjęcie aparatem albo wgrać je z pamięci telefonu. Warto jeszcze przypomnieć o dostępnym narzędziu Bing COVID Tracker, które umożliwia śledzenie zakażeń koronawirusem za pomocą interfejsu znanego z Bing Maps.

Aplikację Wyszukiwanie Microsoft Bing pobierzemy bezpłatnie ze Sklepu Play.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia