Przeciąganie i upuszczanie na pasek adresu w Windows 11 23H2 (build 22635.3420 w Beta Channel)

Przeciąganie i upuszczanie na pasek adresu w Windows 11 23H2 (build 22635.3420 w Beta Channel)

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/2/2024, 2:00 PM

Liczba odsłon: 292

W miniony weekend Windows 11 Insider Preview otrzymał aktualizację w kanale Beta – ciągle jeszcze w ramach wersji 23H2. Wprowadza ona nowości i zmiany związane z widżetami na pasku zadań, przeciąganiem i upuszczaniem na pasek adresu, generowaniem kodów QR, kopią zapasową, Copilotem i ekranem blokady, a także poprawki błędów.

Windows 11 23H2: zmiany w aktualizacji KB5035953
(OS Build 22635.3420) w Beta Channel

Nowe funkcje i ulepszenia

Nowa pozycja przycisku Widżetów na pasku zadań wyrównanym do lewej

Jeżeli pasek zadań jest wyrównany do lewej, przycisk widżetów znajdzie się teraz w nowej pozycji, przechodząc na lewo od zasobnika systemowego i oferując bogatszą zawartość. Gdy otworzysz tablicę widżetów, wysunie się ona z prawej zamiast z lewej strony.

Nowa pozycja przycisku Widżetów na pasku zadań wyrównanym do lewej

Przeciąganie i upuszczanie na pasku adresu

W odpowiedzi na feedback Insiderów funkcja przeciągania i upuszczania plików za pomocą myszy między okruszkami na pasku adresu jest teraz dostępna w Eksploratorze plików. Funkcjonalność zaczęła być wdrażana i nie u wszystkich pojawi się od razu.

Udostępnianie za pomocą QR w Windows

Użytkownicy będą mogli generować kody QR dla URL-i i linków do plików w chmurze poprzez okno udostępniania Windows, aby móc bezproblemowo udostępniać pliki i strony między swoimi urządzaniami. Aby to wypróbować w Edge, kliknij przycisk udostępniania i wybierz "Opcje udostępniania Windows".

Udostępnianie za pomocą QR w Windows

Ponadto aby zapobiec przypadkowemu zamknięciu okna udostępniania, kliknięcie poza jego obszarem już do tego nie prowadzi. Potrzebne będzie kliknięcie przycisku "X" w rogu okna.

Kopia zapasowa Windows

Jeśli w Ustawieniach > Konta > Kopia zapasowa systemu Windows masz włączone ustawienia "Personalizacja" i "Inne ustawienia systemu Windows", kopia zapasowa wielu ustawień dźwięku (w tym wybranego schematu dźwięków) będzie możliwa do przywrócenia za pomocą aplikacji Kopia zapasowa systemu Windows (Windows Backup).

Ponadto zaczyna być dostępna możliwość logowania się przy użyciu konta Microsoft (MSA) bezpośrednio w aplikacji Kopia zapasowa systemu Windows w celu zapisywania kopii zapasowych na koncie.

Copilot w Windows bez konta Microsoft

Możesz poprosić o pomoc Copilota w Windows 10 razy bez konieczności logowania na konto Microsoft – używając lokalnego konta użytkownika. Aby dalej korzystać z asystenta AI, musisz zalogować się na konto MSA lub Microsoft Entra ID (dawniej Azure AD).

Bogatsza zawartość ekranu blokady

Ta aktualizacja dodaje Pogodę i nie tylko do Twojego ekranu blokady. Oznacza to automatyczne aktualizacje widżetów finansów, natężenia ruchu i sportu na ekranie blokady. Ponadto zmienił się design tych kart, obejmując akrylowe tło, rozmiar karty, odstępy i czcionkę. Aby włączyć tę funkcjonalność, udaj się do Ustawień > Personalizacja > Ekran blokady.

Bogatsza zawartość ekranu blokady

Poprawki błędów

 • Rozwiązano problem z wysypywaniem się Eksploratora u części Insiderów w poprzednim buildzie.
 • Rozwiązano problem z niedziałającą opcją różnych tapet na każdym z pulpitów.
 • Rozwiązano problem z niewyświetlaniem się aplikacji w wynikach wyszukiwania.
 • Rozwiązano problem z Menedżerem zadań, który czasami trzymał czasem handlery procesów, co powodowało, że procesy nie zatrzymywały się po zamknięciu aplikacji, jeśli Menedżer zadań był otwarty.
 • Ta aktualizacja wpływa na Windows Hello for Business. Administratorzy IT mogą użyć MDM, aby wyłączyć monit, który pojawia się, gdy użytkownicy logują się na maszynie przyłączonej do Entra. W tym celu należy włączyć zasadę "DisablePostLogonProvisioning". Po zalogowaniu użytkownika aprowizacja jest wyłączona dla Windows 10 i Windows 11.
 • Ta aktualizacja wpływa na Remote Desktop Session Host. Możesz teraz skonfigurować jego zasadę przekierowania schowka, aby działała w jednym kierunku z komputera lokalnego do zdalnego lub odwrotnie.
 • Rozwiązano problem z etykietami przycisków paska zadań, które czasem nie miały właściwej długości, przez co tekst był przycięty. Działo się tak po włączeniu opcji "Gdy pasek zadań jest pełny" lub "Nigdy" w ustawieniu łączenia przycisków paska zadań i ukrywania etykiet.
 • Rozwiązano problem z niektórymi Neural Processing Units (NPU), które nie były widoczne w Menedżerze zadań.
 • Rozwiązano problem uniemożliwiający dostęp do zasobów sieciowych z sesji Pulpitu zdalnego po włączeniu Remote Credential Guard, gdy klientem jest Windows 11 22H2 lub nowszy.
 • Rozwiązano problem z Windows Defender Application Control (WDAC). Dochodziło do błędu zatrzymania po zaaplikowaniu więcej niż 32 zasad.
 • Rozwiązano problem z zakleszczeniem w CloudAP, gdy wielu różnych użytkowników logowało się i wylogowywało w tym samym czasie na maszynach wirtualnych.
 • Rozwiązano problem z usługą Zasad grupy, kończącą się nie powodzeniem po próbie użycia exe do zastosowania zasady adytu w systemie.
 • Rozwiązano problem z Ustawieniami, które przestawały odpowiadać przy próbie ich użycia do usunięcia urządzeń Bluetooth.
 • Rozwiązano problem z Notatnikiem, który nie mógł drukować do niektórych drukarek Internet Printing Protocol (IPP).
 • Rozwiązano problem z dsamain.exe. Kiedy Knowledge Consistency Checker (KCC) przeprowadzał ewaluacje, przestawał odpowiadać.
 • Rozwiązano problem powstrzymujący dostępność niektórych aplikacji i funkcji po upgradzie do Windows 11.
 • Ta aktualizacja obejmuje aplikacji MSIX, pomagając w lokalizacji ich UI na wszystkie języki przy upgradzie OS.
 • Rozwiązano problem z ładowaniem modułu PowerShell – Microsoft Message Queue (MSMQ).
 • Rozwiązano problem wpływający na istniejący tryb wymuszania gromadzenia reguł AppLocker. Nie był on nadpisywany, gdy reguły łączą się z kolekcją, która nie ma reguł. Działo się tak, gdy tryb wymuszania jest ustawiony na "Nieskonfigurowany".
 • Rozwiązano problem z Transport Layer Security (TLS) w wersji 1.3 lub nowszej. Azure App Services kończyły się niepowodzeniem, gdy serwer webowy próbował połączyć się z zewnętrznym serwerem Lightweight Directory Access Protocol (LDAP).
 • Rozwiązano problem z klawiaturą dotykową i oknem kandydata japońskiego edytora IME.
 • Rozwiązano problem z niektórymi słuchawkami bezprzewodowymi. Połączenie Bluetooth nie było stabilne. Działo się tak na urządzeniach z firmwarem z kwietnia 2023 lub nowszym.
 • Rozwiązano problem z dźwiękiem USB, który nie odtwarzał się na niektórych procesorach po wstrzymaniu, odtworzeniu lub wybudzeniu z uśpienia.
 • Dodano obsługę zmian czasu letniego (DST) w Palestynie, Kazachstanie, Grenlandii i Samoa.
 • Rozwiązano problem z Secure Launch, który nie uruchamiał się na niektórych procesorach.
 • Rozwiązano problem z tworzonymi lub wdrażanymi kontenerami. Ich stan nie posuwał się naprzód po "ContainerCreating".
 • Profile Country and Operator Settings Asset (COSA) są teraz aktualne dla niektórych operatorów komórkowych.
 • Rozwiązano problem ze składnikiem COM+. Niektóre aplikacje zależne od niego przestawały odpowiadać.
 • Rozwiązano problem z usługą czasu. Można było go skonfigurować za pomocą MDM lub GPO, ale aplikacja Ustawienia nie była zgodna z konfiguracją.
 • Rozwiązano problem występujący podczas używania LoadImage() do ładowania mapy bitowej z góry na dół. Jeśli bitmapa ma ujemną wysokość, obraz nie był ładowany, a funkcja zwracała wartość NULL.

Znane problemy

Ogólne

 • Internet Information Services (IIS) i Windows Communication Foundation (WCF) mogą nie działać po zainstalowaniu tej aktualizacji.

Eksplorator plików

 • Użycie skrótu Shift + F10 niespodziewanie otwiera "Pokaż więcej opcji" w menu kontekstowym Eksploratora plików.

Źródło: https://blogs.windows.com/windows-insider/2024/03/29/announcing-windows-11-insider-preview-build-22635-3420-beta-channel/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia