Project xCloud na Androidzie już dostępny w wersji Beta. Jak to włączyć?

Project xCloud na Androidzie już dostępny w wersji Beta. Jak to włączyć?

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/11/2020, 3:16 PM

Liczba odsłon: 3328

Jak już wiadomo, Project xCloud na Androidzie czeka na swoją premierę w 22 krajach (w tym w Polsce), której data to 15 września. Czy jednak trzeba koniecznie czekać ponad miesiąc, by pograć na smartfonie w pełne gry z Xboksa? Otóż nie! Dziś bowiem Microsoft rozpoczął beta testy nowej usługi. Dla kogo jest dostępna i na jakiej zasadzie to działa?

Usługa streamingu gier z chmury oficjalnie dostępna jest dla Xbox Insiderów, a od dziś mogą uzyskać do niej dostęp wszyscy subskrybenci Xbox Game Pass Ultimate. Project xCloud staje się bowiem nową częścią tej subskrypcji, za co jej użytkownicy nie ponoszą dodatkowych kosztów. Jak wyjaśnia Microsoft:

Podczas gdy zbliżamy się do premiery cloud gamingu w Xbox Game Pass Ultimate 15 września, wchodzimy w okres limitowanej bety, by zapewnić płynne przejście do doświadczenia grania w chmurze w aplikacji Xbox Game Pass na Androida. Istniejący użytkownicy apki Xbox Game Pass (Beta) otrzymają możliwość testowania częściowego zbioru dostępnych tytułów, podczas gdy my przygotowujemy szerszą dostępność doświadczenia na przyszły miesiąc.

Użytkownicy aplikacji powinni otrzymać w niej powiadomienie o dostępności nowej usługi. Spośród planowanych 100 gier na start aktualnie powinno być dostępnych około 30. W fazie testowej można oczywiście spodziewać się typowych bugów. W końcu chodzi o to, by pozbyć się ich przed premierą.

Ta ograniczona beta ma znaczenie krytyczne dla dostarczenia możliwie najlepszego doświadczenia dla członków w momencie premiery i nie powinna być postrzegana jako wyznacznik finalnego doświadczenia lub biblioteki.

Mamy zatem świadomość, że wersja Beta tylko w pewnym, dość ograniczonym stopniu oddaje funkcjonalność, jaką xCloud ma zapewnić 15 września. Jeżeli podobnie jak my nie możecie się już doczekać nowej usługi, nie pozostaje Wam nic innego, jak pobrać aplikację Xbox Game Pass (Beta) ze sklepu Google Play i czekać na powiadomienie! Oczywiście wymagana jest też subskrypcja Xbox Game Pass Ultimate, której cena wynosi obecnie 4 zł/miesiąc.