Poprawki w Windows 11 Insider Preview (build 23541 w Dev Channel)

Poprawki w Windows 11 Insider Preview (build 23541 w Dev Channel)

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/8/2023, 8:06 PM

Liczba odsłon: 757

Windows 11 Insider Preview otrzymał dziś aktualizację w Dev Channel. Podobnie jak pozostałe wydania z tego tygodnia (Beta i Canary), tak również ta aktualizacja nie wprowadza niczego nowego, jeśli chodzi o funkcje. Znalazło się w niej tylko trochę poprawek błędów. Dla Insiderów w Dev Channel dostępna jest ponadto aktualizacja Microsoft Store z nową stroną Game Pass.

Windows 11: zmiany i poprawki w kompilacji 23541 w Dev Channel

Menu Start

 • Bogaty podgląd miniatur (tooltipy) plików w chmurze w sekcji Polecane w menu Start oraz możliwość kliknięcia prawym przyciskiem, aby udostępnić te pliki, które debiutowały w kompilacji 23511, mogą tymczasowo zniknąć u części Insiderów w Dev Channel.

Pasek zadań

 • Rozwiązano problem z przeciąganiem ikon na pasku zadań, co mogło czasem prowadzić do wysypywania się explorer.exe.

Wyszukiwanie na pasku zadań

 • Rozwiązano problem z dymkiem podpowiedzi po najechaniu na pole wyszukiwania — czasem nie pasował on do bieżącego wyniku wyszukiwania.

Dev Drive

 • Rozwiązano problem uniemożliwiający wklejenie ścieżki folderu do zamontowanego dysku w oknie dialogowym podczas tworzenia nowego Dev Drive.

Znane problemy

Eksplorator plików

 • Ikony na pulpicie mogą wyświetlać się jako zwyczajne białe strony.
 • Kółko postępu może utknąć na karcie Eksploratora, nawet gdy folder już się załadował.
 • Zmiana kolejności folderów nie jest utrzymana po nawigacji tam i z powrotem w menu Start.

Menu Start

 • Niektóre aplikacje w sekcji "Wszystkie aplikacje", np. PWA zainstalowane przez Edge, mogą być niepoprawnie klasyfikowane jako składniki systemu.

Wprowadzanie

Windows Copilot

 • Windows Copilot Preview może być niedostępny w niektórych regionach. Powinien on już działać w przyszłym wydaniu.
 • Możesz użyć Alt + Tab, aby wyjść z Windows Copilot, ale już nie, aby do niego wrócić. Zamiast tego możesz użyć WIN + C.
 • Po pierwszym uruchomieniu lub odświeżeniu Copilota podczas używania Dostępu głosowego musisz użyć poleceń "Pokaż siatkę", aby móc kliknąć pole "Zapytaj mnie o cokolwiek" po raz pierwszy.

Aktualizacja Microsoft Store

Windows Insiderzy we wszystkich kanałach, korzystający z Microsoft Store w wersji 22308.1401.x.x lub nowszych, zobaczą nową funkcjonalność:

 • Nowa strona Game Pass: Eksploruj i subskrybuj PC Game Pass lub Game Pass Ultimate poprzez nową, dedykowaną stronę Sklepu. Dowiesz się na niej o korzyściach z Game Pass, takich jak tytuły na wyłączność, deale, perki, EA Play i nie tylko. Łatwiej jest też z tego miejsca odkrywać, wskakiwać i grać w Twoje nowe ulubione gry, w tym gry w dniu premiery, nowości w Game Pass czy gry Bethesdy.

Nowa strona Game Pass w Microsoft StoreNowa strona Game Pass w Microsoft Store
Nowa strona Game Pass w Microsoft StoreNowa strona Game Pass w Microsoft Store

Źródło: https://blogs.windows.com/windows-insider/2023/09/08/announcing-windows-11-insider-preview-build-23541-dev-channel/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia