Planner i To Do w Microsoft Teams wkrótce pod skróconą nazwą "Tasks"

Planner i To Do w Microsoft Teams wkrótce pod skróconą nazwą "Tasks"

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/16/2021, 5:32 PM

Liczba odsłon: 4251

Rok temu Microsoft zapowiadał, że Planner (wcześniej jako pojedyncza aplikacja) w Teams połączy się z To Do i zmieni nazwę na "Tasks" (Zadania). Ta połączona aplikacja gromadzi zadania zarówno indywidualne, jak i zadania zespołu oraz kanału, podobnie jak Pliki obejmują osobiste pliki użytkownika w OneDrive dla Firm oraz pliki jego zespołu i kanału. Zmiana miała być przeprowadzona w dwóch etapach i najwyraźniej Microsoft zbliża się już do tego ostatniego.

Początkowo aplikacja nosiła po prostu nazwę "Planner", by w grudniu zmienić się w "Tasks (Planner i To Do)" ("Tasks by Planner and To Do" w wersji angielskiej). Właśnie na tym etapie znajduje się teraz aplikacja. Ostatnią zmianą ma być całkowite uproszczenie nazwy do "Tasks" ("Zadania").

Tasks w Microsoft Teams

Trzeci etap tego rebrandingu ma nastąpić w przyszłym miesiącu. Microsoft tłumaczy to w następujący sposób:

Ta aktualizacja odzwierciedla końcowy etap, w którym skracamy "Tasks (Planner i To Do)" do zwykłego "Tasks" dla prostoty, zwięzłości i aby lepiej odzwierciedlić aplikację łączącą doświadczenia To Do i Plannera. Wciąż będziecie mogli wyszukać tę aplikację, szukając "Planner" albo "To Do", i nie wpłynie to na funkcjonalność aplikacji.
— Microsoft 365 Admin Center

Microsoft na pewno ma rację co do prostoty, ale czy sama nazwa "Tasks" komunikuje, że chodzi o zadania z Plannera i To Do? Nie. To dopiero można wywnioskować z opisu albo z faktu, że aplikacja jest proponowana po wyszukaniu którejś z tych dwóch powyższych. Tak czy inaczej Microsoft spodziewa się, że dzięki nowej nazwie użytkownikom będzie łatwiej znaleźć kompletną aplikację do zarządzania zadaniami w desktopowej wersji Teams.