Phil Spencer: Call of Duty zostaje na PlayStation

Phil Spencer: Call of Duty zostaje na PlayStation

Autor: Łukasz Klimkiewicz

Opublikowano: 1/21/2022, 1:22 PM

Liczba odsłon: 2493

Call of Duty nadal będzie dostępne na PlayStation! Taka informacja padła z ust (czyt. klawiatury) szefa oddziału Microsoft Gaming Phila Spencera.

Kilka dni temu w świecie gamingu i biznesu zawrzało. Microsoft poinformował o przejęciu holdingu Activision Blizzard King i jego największych marek. Chodzi oczywiście o Call of Duty, World of Warcraft i Overwatch. Gracze najbardziej bali się o przyszłość tego pierwszego tytułu, będącego jedną z najpopularniejszych gier na świecie, również wśród konsolowców.

Szacuje się, że PlayStation posiada około 50% udziałów w rynku konsol na świecie. Xbox to zaledwie 25%. Oznacza to, że społeczność fanów konsoli Sony stanowi liczbę, obok której nie można przejść obojętnie. Microsoft nie może też liczyć, że ewentualne wycofanie marki Call of Duty z zasobów PlayStation zachęci graczy do zmiany preferencji w kierunku Xboksa. Taki ruch mógłby zabić kurę znoszącą złote jaja, bo Call of Duty jest najlepiej sprzedającym się shooterem w historii gier wideo.

Na szczęście dla fanów PlayStation i Call of Duty seria nie zostanie wycofana z konsoli Sony. Zapewnił o tym Phil Specner, CEO Microsoft Gaming. Spencer powiedział też, że ceni partnerską relację z Sony, opierającą się na zdrowej konkurencji w rozwoju branży gier wideo i dostarczaniu rozrywki.

Co ważne dla użytkowników konsol Xbox - mnóstwo najciekawszych tytułów holdingu ABK prędzej czy później pojawi się w usłudze Xbox Game Pass. Gracze będą mieli w czym wybierać, bo przypomnijmy, że po przejęcie Activision Blizzard King przez Microsoft sprawia, że gigant z Redmond stanie się właścicielem praw do takich tytułów jak Call of Duty, Tony Hawk, Overwatch, Diablo, Guitar Hero, StarCraft i Warcraft.