PWA Builder wkrótce umożliwi publikowanie w Microsoft Store

PWA Builder wkrótce umożliwi publikowanie w Microsoft Store

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/15/2020, 3:30 PM

Liczba odsłon: 2489

PWABuilder, otwartoźródłowe narzędzie Microsoftu do przekształcania dowolnych aplikacji webowych do formatu "progresywnego", wkrótce umożliwi publikowanie aplikacji PWA bezpośrednio w Microsoft Store. Jak informuje jego zespół, pracuje nad tym są już daleko posunięte.

Kilka lat temu Jeff Burtoft, Principal Program Manager w Microsoft, rozpoczął prace nad PWA Builderem, aby pomóc właścicielom witryn z łatwością zamieniać je w progresywne aplikacje internetowe. W międzyczasie ten open source'owy projekt hostowany w GitHub przyciągnął wielu kontrybutorów, wliczając w to zarówno indywidualne osoby, jak też nawet takich gigantów, jak Google i Samsung. PWA Builder był też aktualizowany, o czym pisaliśmy szerzej w zeszłym roku. Teraz narzędzie jest na dobrej drodze do kolejnego etapu w swojej ewolucji.

Zespół PWABuilder wspólnie z przyjaciółmi z MS Edge pracował przez ostatnie tygodnie nad umożliwieniem publikowania opartych na Edge Chromium aplikacji PWA w Microsoft Store. Już prawie to mamy! Udostępnimy więcej szczegółów niebawem :) — czytamy we wczorajszym tweecie.

Możliwość pobierania aplikacji PWA z Microsoft Store może okazać się sporym udogodnieniem zarówno dla deweloperów i wydawców witryn, jak też dla firm, które mogą w prosty sposób masowo lub indywidualnie wdrażać aplikacje ze Sklepu na komputerach swoich użytkowników. Warto nadmienić, że PWA Builder współpracuje już z Google, umożliwiając publikację w Play Store. Z narzędziem można zapoznać się na jego stronie.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia