Outlook na Androidzie pozwala zmienić szybkie akcje w powiadomieniach

Outlook na Androidzie pozwala zmienić szybkie akcje w powiadomieniach

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/28/2020, 7:12 PM

Liczba odsłon: 2808

Microsoft wprowadził do aplikacji Outlook na Androida niewielką zmianę, która pozwala użytkownikom samodzielnie wybrać akcje, które mają być dostępne w powiadomieniu. Standardowo, gdy Outlook wysyła powiadomienie o nowej poczcie, zawiera ono opcje odpowiedzi, zarchiwizowania lub usunięcia wiadomości. Akcje te są zawsze takie same. Teraz jednak stało się możliwe wejście do ustawień i wybranie innych.

Funkcjonalność dostrzeżono w wersji 4.2033.1, niemniej jednak wydaje się ona jeszcze niedostępna. Inni użytkownicy znaleźli ją już w wersji 4.2032.2. Możliwe, że ustawienie zostało dodane po stronie serwera, więc numer wersji nie ma takiego znaczenia. Tak czy inaczej, aby edytować szybkie akcje, wystarczy udać się do ustawień Outlooka i przejść do zakładki Powiadomienia. Warto podkreślić, że akcja "Odpowiedz" nie podlega edycji. Można jedynie zmienić dwie pozostałe.

Outlook

Zmiana ta wydaje się zaległa, ponieważ analogiczną (choć bardziej uproszczoną) funkcjonalność już wcześniej można było znaleźć w aplikacji Poczta w Windows 10. W aplikacji tej można było ustawić akcje, które gesty przeciągania wywołują na liście wiadomości. Te same akcje stawały się domyślne także dla powiadomień.

Aplikacja na Androida także wspiera niestandardowe gesty, jednak nie mają one wpływu na powiadomienia. Teraz gesty i akcje powiadomień możemy skonfigurować w sposób niezależny, czyli inny (co niekoniecznie znaczy, że gorszy) niż w aplikacji Poczta.