Ostatnie sukcesy Teams to dla Slacka okazja do krytyki Microsoftu... Jak zwykle

Ostatnie sukcesy Teams to dla Slacka okazja do krytyki Microsoftu... Jak zwykle

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/21/2019, 1:24 PM

Liczba odsłon: 1351

Slack jak zwykle nie może pogodzić się z faktem, że jego rywal odnosi sukcesy. W tym tygodniu Microsoft ogłosił, że Teams ma ponad 20 milionów aktywnych użytkowników dziennie, a 7 milionów z nich dołączyło w ciągu ostatnich 4 miesięcy. Gigant pochwalił się też statystykami użytkowania, czyli liczbą akcji, takich jak organizowanie spotkań wideo czy działania na plikach. Slack posłużył się prostą matematyką, by stwierdzić, że w rzeczywistości nie ma się czym chwalić.

Microsoft poinformował, że w zeszłym miesiącu klienci Teams uczestniczyli w ponad 27 milionach spotkań wideo i wykonali ponad 220 milionów akcji otwierania, edytowania lub pobierania plików przechowywanych w Teams. Slack wykonał parę obliczeń, by udowodnić, że te statystyki nie są niczym wyjątkowym przy takiej liczbie aktywnych użytkowników. Wynika z tego, że na jednego użytkownika przypada średnio 1 połączenie wideo/głosowe miesięcznie oraz około 11 działań na plikach. Jak powiedział rzecznik prasowy Slack:

Jak mówiliśmy wcześniej, nie możesz przekształcić miejsca pracy, jeśli ludzie nie używają twojego produktu. Slack wciąż obserwuje niezrównane zaangażowanie na naszej platformie, mając 5+ miliardów akcji tygodniowo, w tym 1+ miliard akcji mobilnych. Pośród naszych płatnych klientów użytkownicy spędzają ponad 9 godzin w dniu roboczym, będąc połączeni z naszą usługą, wliczając w to ok. 90 minut aktywnego użytkowania Slack.

Microsoft Teams jest praktycznie od samego początku atakowany przez przedstawicieli Slacka, wliczając w to jego CEO. To nawet zrozumiałe, bo Microsoft chciał swego czasu wykupić platformę, jednak firma nie była tym zainteresowana. Gigant z Redmond stworzył więc własne rozwiązanie, które poważnie zagroziło Slackowi. Wyniki badań nie pozostawiają wątpliwości — duże firmy chętniej wybierają Microsoft Teams, a on sam pokonał Slacka, Google Hangouts i Facebook Workplace i jest najszybciej rozwijającą się aplikacją Office 365 i jednym z najlepszych produktów Microsoftu.