OneNote 2016 powstaje z grobu. Zyska nowe funkcje i przedłużone wsparcie

OneNote 2016 powstaje z grobu. Zyska nowe funkcje i przedłużone wsparcie

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/4/2019, 7:10 PM

Liczba odsłon: 2220

W zeszłym roku stało się jasne, że Microsoft rezygnuje z dalszych prac nad rozwojem OneNote 2016 na rzecz OneNote dla Windows 10, będącego aplikacją UWP. OneNote 2016 nadal jest dostępny w ramach usługi Office 365 i po aktualizacji pakietu Office do wersji 2019, ale przestał być ich domyślnym składnikiem. Aplikacja była przez ostatni czas utrzymywana jedynie poprzez dodawanie okazjonalnych poprawek, ale nastąpić ma przełom.

Microsoft dość niespodziewanie ogłosił na trwającej właśnie konferencji Ignite 2019, że przedłuży podstawowe wsparcie dla OneNote 2016 i co więcej, będzie dodawał do niego nowe funkcje. Pierwszą nowością ma być ciemny motyw, który jest już obecny w pozostałych, nowszych aplikacjach Office, a także w OneNote dla Windows 10. Gigant wyjawił też, że pracuje nad dodaniem funkcji związanych ze współpracą, takich jak @wzmiankowanie, które działa już w innych aplikacjach.

Nie jest jasne, co to właściwie oznacza dla OneNote dla Windows 10. Dłuższe życie wersji 2016 to na pewno świetna wiadomość dla użytkowników starszych systemów, takich jak Windows 7. Kiedy debiutowała wersja UWP, były też inne aplikacje Office UWP, które ostatecznie przekształcono w Office Mobile. OneNote ewoluował inną ścieżką, jako że jego główna wersja dedykowana była Windows 10. Cóż, w toku prac Microsoft rozwieje zapewne te wątpliwości.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia