OneDrive: dodawanie plików z URL zostanie wyłączone

OneDrive: dodawanie plików z URL zostanie wyłączone

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 3/8/2024, 4:20 PM

Liczba odsłon: 318

Microsoft zapowiedział, że zakończy wsparcie dla przesyłania plików do OneDrive z adresu URL. Funkcja działająca w wersji zapoznawczej pozwala dodawać pliki bez potrzeby posiadania ich wcześniej w pamięci urządzenia lub innej lokalizacji, do której mamy dostęp z Eksploratora. Wystarczy wkleić link do zasobu znajdującego się w Internecie. Co dokładnie się zmienia?

"Upload an item to OneDrive from a URL (preview)" to funkcja OneDrive, w której pobiera on plik bezpośrednio z serwera zdalnego, co może okazać się szczególnie przydatne dla klientów mobilnych lub dodatków do przeglądarek, w których zawartość plików nie jest dostępna lub jest droga do przetransferowania.

W ramach nieustannych starań, by poprawiać wydajność i niezawodność OneDrive, postanowiliśmy zakończyć obsługę funkcji zapoznawczej, która pozwala Wam przesyłać pliki do OneDrive z URL. Ta funkcja została wprowadzona jako opcja eksperymentalna dla użytkowników, którzy chcieli zapisywać pliki z sieci bezpośrednio w swoim OneDrive bez uprzedniego ich pobierania i była obsługiwana tylko w konsumenckim OneDrive. Dowiedzieliśmy się jednak, że użycie tej funkcji było niskie i miało wysokie koszty utrzymania, a także nie pasowało do naszej wizji OneDrive jako usługi magazynu w chmurze, która synchronizuje Wasze pliki między urządzeniami.
— Patrick Rodgers z Microsoft

Funkcjonalność przestanie być obsługiwana 29 marca 2024 roku. Po tej dacie dodawanie plików z URL-i przestanie być możliwe. Pliki wcześniej dodane tą metodą pozostaną w OneDrive i ta zmiana na nie nie wpłynie. Microsoft radzi też, aby użytkownicy, których aplikacje bądź inne funkcjonalności opierają się na "Upload by URL", migrowali tę funkcjonalność ASAP.

Źródło: https://devblogs.microsoft.com/microsoft365dev/important-update-on-onedrive-url-upload-feature/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia