Odświeżony widok odpowiedzi w Skype Insider 8.107

Odświeżony widok odpowiedzi w Skype Insider 8.107

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/27/2023, 4:20 PM

Liczba odsłon: 276

Ledwie na początku tego tygodnia Microsoft wypuścił aktualizację Skype Insider 8.106 z nowymi widokami połączenia i kamery, a tymczasem dostępna jest już kolejna wersja z równie znaczącymi zmianami. Skype 8.107 oferuje przeprojektowany UI odpowiedzi na wiadomości oraz wiadomości głosowych, jak też nowe doświadczenie podglądu multimediów i poprawki. Ponownie zmiany są skupione na wersji mobilnej.

Skype Insider 8.107 — co nowego?

Przeprojektowany interfejs odpowiadania na wiadomości

Dzięki łatwo odróżnialnym odpowiedziom unikniemy teraz dezorientacji. Nowa linia pionowa obok wiadomości pozwala upewnić się, że pod nią znajduje się odpowiedź. Odpowiedzi są też bardziej dekoracyjne i synchronizują się z wybranym motywem wiadomości. Dodano do nich subtelny efekt cienia. UI odpowiedzi dostosowuje się do każdego typu wiadomości, w tym także do GIF-ów. Microsoft zapewnia też o poprawionej dostępności, dzięki czemu odpowiedzi pozostają czytelne na różnych urządzeniach i dla użytkowników z wadami wzroku bądź korzystających z czytników ekranu.

Przeprojektowany interfejs odpowiadania na wiadomości w Skype

Odświeżony interfejs wiadomości audio

Stuknij przycisk Odtwórz/Pauza lub przebiegu fali dźwiękowej, aby wskoczyć do wiadomości głosowej. Podczas odtwarzania widok fali akustycznej nabiera życia i zmienia kolory. Teraz wystarczy rzut oka, aby sprawdzić długość wiadomości. Pomocne okażą się też znaczniki czasowe na wizualizacji nagrania. Możesz też dostosować prędkość odtwarzania.

Nowe doświadczenie kamery w podglądzie multimediów

Wraz z najnowszą aktualizacją kamery możesz uzyskać podgląd wybranych plików multimedialnych w Skype Mobile Composer — tak samo jak w wersji destkopowej. Kiedy wybierasz pojedyncze zdjęcie albo wiele zdjęć i/lub filmów, zobaczysz je wszystkie w obszarze tworzenia przed wysłaniem. Po odznaczeniu plików znika także ich podgląd. Pliki zostają wysłane dopiero po stuknięciu "Wyślij". Możesz łatwo usuwać pliki w obszarze podglądu jednym stuknięciem. Skype powiadomi Cię, gdy przekroczysz limit 10 zaznaczonych plików.

Ulepszenia i poprawki

  • Uniwersalne kończenie połączeń: teraz każdy użytkownik Androida może bezproblemowo kończyć połączenia.
  • Bezproblemowa integracja linków: linki Bing w Skypie otwierają się teraz bezproblemowo we wbudowanej przeglądarce w aplikacji na Windows.
  • Udoskonalenie trybu ciemnego: poprawiono widoczność tekstu na karcie połączeń i kontaktów u użytkowników Windows w trybie ciemnym.

Źródło: https://www.neowin.net/news/skype-insider-gets-another-massive-update-with-redesigned-replies-audio-messages-and-more/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia