Nowy Outlook zastąpi Pocztę i Kalendarz na Windows 11 w 2024

Nowy Outlook zastąpi Pocztę i Kalendarz na Windows 11 w 2024

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/19/2023, 4:00 PM

Liczba odsłon: 3338

Nowy Outlook na Windows to rozbudowana, oparta na wersji webowej aplikacja desktopowa, zaprojektowana, by uzyskać spójność między bazami kodu dla Windows i przeglądarek. Już wcześniej Microsoft podawał, że zastąpi ona Pocztę i Kalendarz na Windows 11. Teraz już wiemy, kiedy dokładnie to nastąpi.

Nowy Outlook na Windows stał się publicznie dostępny dla Insiderów już w maju 2022 roku. Od tego czasu aplikacja jest stale rozwijana, jednak minie jeszcze trochę czasu, nim stanie się domyślnym systemowym klientem e-mail i aplikacją kalendarza. Ile dokładnie? Tego dowiadujemy się z komunikatu w Microsoft 365 Message Center:

W przyszłym roku będziemy zastępować aplikacje Poczta i Kalendarz w Windows nowym Outlookiem na Windows, zaczynając od września 2024. Póki co nie ma żadnych zmian, jednak Twoi użytkownicy mogą zobaczyć MailTip w aplikach Poczta i Kalendarz, dzięki którym dowiedzą się o zmianie.

Jak to wpłynie na Twoją organizację:

Na chwilę obecną aż do września 2024 roku Twoja organizacja nie zauważy żadnych zmian, ale Twoi użytkownicy mogą zobaczyć MailTip w aplikach Poczta i Kalendarz, dzięki którym dowiedzą się, że aplikacje te zostaną zastąpione przez nowy Outlook na Windows, i zostaną zachęceni do jego wypróbowania.

Po tym, jak ta zmiana zostanie zaimplementowana we wrześniu 2024 roku:

1. Użytkownicy nie będą mogli używać ani pobierać aplikacji Poczta i Kalendarz.
2. Użytkownicy z subskrypcją Microsoft 365 lub Office 365 z dostępem do aplikacji desktopowych Microsoft 365 będą mogli używać nowego Outlooka na Windows.
3. Użytkownicy będą mogli korzystać z nowego Outlooka na Windows z dowolnym osobistym kontem e-mail (Outlook.com, Gmail etc.) nawet bez subskrypcji.

Microsoft dodaje, że w tej chwili nie ma potrzeby wykonywania żadnych czynności ze strony administratorów czy użytkowników. Admini mogą jednak poinformować użytkowników Windows 11 o nadchodzącej zmianie, a także zacząć testować nowy Outlook na Windows.

Źródło: https://admin.microsoft.com/Adminportal/Home?source=applauncher#/MessageCenter/:/messages/MC590123

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia