Nowy Outlook będzie działał w trybie offline tak jak OneDrive

Nowy Outlook będzie działał w trybie offline tak jak OneDrive

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/26/2023, 3:00 PM

Liczba odsłon: 469

W tym miesiącu Microsoft zapowiedział, że OneDrive w przeglądarce będzie działał bez połączenia z Internetem. Teraz analogiczna funkcjonalność — tryb offline — zmierza także do nowego Outlooka na Windows. Program umożliwi wykonywanie niektórych działań bez połączenia z siecią, a zmiany zostaną zsynchronizowane po ponownym połączeniu.

Zapowiedź przedstawiono w harmonogramie zmian w Microsoft 365:

Nowy Outlook dla Windows — obsługa działań poczty i redagowania offline

Pierwszy zestaw możliwości offline w nowym Outlook dla Windows. Poczta, wydarzenia kalendarza i kontakty będą przechowywane na Twoim urządzeniu, dzięki czemu możesz przeglądać je, nawet gdy nie jesteś połączony/a z Internetem. Dodatkowo możesz wykonywać kluczowe działania w Twojej poczcie, wliczając w to flagowanie, przenoszenie, usuwanie i tworzenie wiadomości, aby pozostać produktywnym, nawet gdy nie masz połączenia z Internetem.


— Microsoft

Zgodnie z harmonogramem (ID: 178030) funkcjonalność zacznie być udostępniana w październiku 2023. Jest to dopiero pierwszy zestaw możliwości, a więc istnieje szansa, że w przyszłości będziemy mogli wykonywać więcej akcji w trybie offline. Zmiany obejmują tylko desktopową wersję aplikacji (Windows).

Źródło: https://www.microsoft.com/en-in/microsoft-365/roadmap?filters=&searchterms=178030