Nowości 19H2 trafiają do Release Preview wraz z nową kompilacją

Nowości 19H2 trafiają do Release Preview wraz z nową kompilacją

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 9/24/2019, 7:59 AM

Liczba odsłon: 3855

Testy 19H2 w ramach programu Windows Insider mogą być nieco nieczytelne dla osób postronnych. Microsoft sprawdza nowe sposoby dystrybucji aktualizacji i stąd wynika całe to zamieszanie. Właśnie udostępniono nową kompilację 19H2 w kręgu Release Preview, która włącza wszystkie nowości dostępne wcześniej w Slow Ring. Jak zawsze aktualizacja została udostępniona w dwóch wersjach, dla 19H1 (18362.285) oraz 19H2 (18363.385).

Ta druga zawiera pakiet odblokowujący nowości, a lista zmian obejmuje zasadniczo to, co wcześniej było dostępne w Slow Ring w ramach kompilacji 18362.10019:

Kalendarz 19H2

 • Kontenery Windows wymagają dopasowanej wersji hosta i wersji kontenera. Ogranicza to klientów i ogranicza kontenery systemu Windows do obsługi scenariuszy mieszanych wersji kontenerów. Ta aktualizacja zawiera 5 poprawek, które rozwiązują ten problem i pozwalają hostowi na uruchamianie kontenerów niższego poziomu na wyższym poziomie w celu izolacji procesu.
 • Poprawka umożliwiająca producentom OEM zmniejszenie opóźnień związanych z piórem i Windows Ink w oparciu o możliwości sprzętowe ich urządzeń zamiast stosowania opóźnienia w typowej konfiguracji sprzętowej wybranej przez system operacyjny.
 • Funkcje Key-rolling lub Key-rotation umożliwiają bezpieczne udostępnianie haseł odzyskiwania na urządzeniach AAD zarządzanych przez MDM na żądanie narzędzi Microsoft Intune / MDM lub za każdym razem, gdy hasło odzyskiwania jest używane do odblokowania dysku chronionego funkcją BitLocker. Ta funkcja pomoże zapobiec przypadkowemu ujawnieniu hasła odzyskiwania w ramach ręcznego odblokowywania dysku funkcją BitLocker przez użytkowników.
 • Zmiana umożliwiająca głosowym asystentom zewnętrznym aktywację głosową nad ekranem blokady.
 • Można teraz szybko utworzyć wydarzenie bezpośrednio z palety wysuwanej Kalendarz na pasku zadań.
 • Panel nawigacyjny w menu Start rozszerza się teraz po najechaniu na niego myszką, aby lepiej informować, dokąd prowadzi kliknięcie.
 • Dodano przykładowe obrazy, aby pokazać, jak wygląda „baner” i „Centrum akcji” podczas dostosowywania powiadomień w aplikacjach, aby te ustawienia były bardziej przystępne i zrozumiałe.
 • Ustawienia powiadomień w obszarze Ustawienia - System - Powiadomienia będą teraz domyślnie sortować nadawców powiadomień według ostatnio wyświetlanego powiadomienia, a nie nazwy nadawcy. Ułatwia to znajdowanie i konfigurowanie częstych i ostatnich nadawców. Dodaliśmy również ustawienie, aby wyłączyć odtwarzanie dźwięku, gdy pojawią się powiadomienia.
 • Teraz wyświetlamy opcje konfigurowania i wyłączania powiadomień z aplikacji / witryny bezpośrednio w powiadomieniu, jako baner, jak i w Centrum akcji.
 • W górnej części Centrum akcji dodaliśmy przycisk „Zarządzaj powiadomieniami”, który uruchamia główną stronę ustawień „Powiadomienia i akcje”.
 • Dodaliśmy dodatkowe możliwości debugowania dla nowszych procesorów Intel. Dotyczy to tylko producentów sprzętu.
 • Wprowadziliśmy ogólną poprawę żywotności baterii i wydajności energetycznej komputerów PC z niektórymi procesorami.
 • Procesor może mieć wiele „preferowanych” rdzeni. Aby zapewnić lepszą wydajność i niezawodność, wdrożyliśmy zasadę rotacji, która bardziej sprawiedliwie rozdziela pracę między te preferowane rdzenie.
 • Włączono Windows Defender Credential Guard dla urządzeń ARM64 dla dodatkowej ochrony przed kradzieżą danych uwierzytelniających dla przedsiębiorstw wdrażających urządzenia ARM64 w swoich organizacjach.
 • Umożliwiono przedsiębiorstwom uzupełnienie zasad systemu Windows 10 w trybie S, aby umożliwić tradycyjne aplikacje Win32 (stacjonarne) z Microsoft Intune.
 • Zaktualizowano wyszukiwanie w Eksploratorze plików, aby wyświetlać sugestie oparte na Sieci, oprócz plików lokalnie indeksowanych na komputerze.
 • Narrator i inne technologie pomocnicze mogą odczytywać, gdzie znajduje się klawisz FN na klawiaturze i w jakim jest on stanie (zablokowany czy odblokowany).

Proces testowania aktualizacji Windows 10 19H2 do tej pory był dość mylący. W pewnym momencie istniały aż cztery ścieżki aktualizacji - dwie w Slow Ring i dwie w Release Preview. Dostęp do nowości był możliwy tylko w wolnym kręgu, który teraz został zunifikowany do jednej kompilacji. Sprawa zaczyna się więc klarować, a najnowszy build daje testerom dostęp do nowych funkcji również w kręgu Release Preview, który w najbliższej przyszłości również może zostać ograniczony do jednej ścieżki.