Nowe statystyki użycia Microsoft Teams i Windows 11

Nowe statystyki użycia Microsoft Teams i Windows 11

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/28/2022, 4:22 PM

Liczba odsłon: 989

W tym tygodniu Microsoft udostępnił raport finansowy obejmujący zarówno ostatni kwartał, jak też cały rok fiskalny 2022. Przy okazji podzielił się statystykami dotyczącymi użycia Windows 11 i Microsoft Teams. Cyferki oczywiście mają robić wrażenie, jednak liczbą aktywnych użytkowników gigant się tym razem nie pochwalił. Czyżby nie było czym?

Ostatni raz Microsoft podał liczbę aktywnych użytkowników Microsoft Teams miesięcznie w styczniu tego roku. Było to 270 milionów (wzrost z 250 od lipca 2021). Wcześniej gigant zmienił sposób raportowania z liczby użytkowników dziennie na miesięcznie — prawdopodobnie żeby ukryć słabnący wzrost. Tak czy inaczej nowe statystyki nadal pokazują wzrost:

  • W ciągu roku Microsoft Teams otrzymał ponad 450 nowych możliwości.
  • Teams Phone ma ponad 12 milionów użytkowników PSTN, blisko 2x więcej niż rok temu.
  • Ponad 60% firm z listy Fortune 500 wybrało Teams Rooms do łączenia się w swoich hybrydowych miejscach pracy.
  • 25% firm z listy Fortune 500 używa platformy doświadczeń pracowników Viva, opartej na Teams.

W dużo bardziej ogólnym komentarzu Microsoft nakreślił sytuację PC i Windows 11:

Pomimo zmieniającej się sytuacji rynkowej dla PC w tym kwartale ciągle odnotowujemy więcej sprzedanych PC niż przed pandemią. Widzimy wyższe miesięczne użycie aplikacji Windows 11 wraz ze zwiększonym czasem kreatywnej pracy, współpracy, gamingu, multimediów i pisania kodu, jako że ludzie polegają na swoich PC-tach z uwagi na ich możliwości produktywne, bogate doświadczenia interaktywne i możliwość bycia połączonym.
— Satya Nadella, CEO Microsoft

Satya Nadella pochwalił się też wzrostem Azure Virtual Desktop (60% więcej aktywnych użytkowników miesięcznie rok do roku) i Microsoft Start (dzienna konsumpcja contentu w kategoriach, takich jak wiadomości, pogoda, finanse i sport, wzrosła o 80% od czasu włączenia usługi rok temu).