Nowe okienko "Otwórz za pomocą" w Windows 11 (build 22621.440 i 22622.440 w Beta Channel)

Nowe okienko "Otwórz za pomocą" w Windows 11 (build 22621.440 i 22622.440 w Beta Channel)

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/29/2022, 3:24 PM

Liczba odsłon: 2706

Microsoft wypuścił dwie nowe kompilacje Windows 11 Insider Preview w Beta Channel w ramach aktualizacji KB5015890. Zgodnie z przyjętą niedawno formułą build 22622.440 wprowadza nowe funkcje, natomiast w buildzie 22621.440 są one domyślnie wyłączone. W razie chęci testerzy mogą sprawdzić dostępność aktualizacji i pobrać tą zawierającą funkcje.

Nowości w kompilacji 22622.440

Przepełnienie paska zadań

Przepełnienie paska zadań powraca — tym razem zaprojektowane na nowo specjalnie dla Windows 11. Pasek zadań automatycznie przejdzie do tego stanu, gdy osiągnie maksymalną pojemność. Pojawi się wówczas przycisk z ikoną trzech kropek, pod którym będą znajdować się aplikacje niemieszczące się w zwykłym widoku paska.

Przepełnienie paska zadań

Menu przepełnienia będzie zawierać wiele istniejących, znanych zachowań paska zadań, takich jak obsługa przypiętych aplikacji, jump listy i rozszerzony interfejs użytkownika. Menu zostanie cicho zamknięte po kliknięciu poza nim lub przejściu do aplikacji.

Nowości w kompilacjach 22622.440 i 22621.440

Dynamiczna zawartość widżetów na pasku zadań

Microsoft wypróbowuje bardziej dynamiczną zawartość widżetów na pasku zadań. Teraz obok aktualizacji pogody na przycisku zobaczymy informacje sportowe i finansowe, a także alerty o ważnych newsach.

Dynamiczna zawartość widżetów na pasku zadań

Zawartość na przycisku widżetu ma być szybka i łatwo dostępna, a jej kliknięcie spowoduje wyświetlenie bardziej rozwiniętych informacji na tablicy widżetów. W przypadku zignorowania przycisk powróci do wyświetlania pogody.

Zmiany i ulepszenia w kompilacji 22622.440

Nowe okienko "Otwórz za pomocą"

 • Microsoft zaczął wdrażać nowe, bardziej zgodne z zasadami designu Windows 11 okno dialogowe "Otwórz za pomocą". Bierze ono pod uwagę jasny i ciemny motyw. Jego doświadczenie zostało uproszczone (na szczęście w dobrym znaczeniu), ponieważ pozwala teraz zmienić domyślną aplikację jednym kliknięciem. Zmiana ta została wycofana w marcu i teraz powróciła z ulepszeniami w oparciu o feedback Insiderów.

Nowe okienko Otwórz za pomocą w Windows 11

Wprowadzanie

 • Zaktualizowano model pisma odręcznego U.S. English (EN-US), aby był szybszy i bardziej dokładny.

Ustawienia

 • Ustawienia obsługują teraz zarządzanie aplikacjami, które wcześniej było dostępne jedynie w Panelu sterowania. Obejmuje to odinstalowywanie aplikacji ze współzależnościami (np. Steam i gry uruchamiane w Steam), naprawianie i modyfikowanie aplikacji Win32.

Poprawki błędów w kompilacji 22622.440

Ogólne

 • Rozwiązano problem z wysypywaniem się explorer.exe przy dokowaniu i oddokowywaniu monitorów.

Eksplorator plików

 • Microsoft zajął się problemem z wyciekiem pamięci przy używaniu kart w Eksploratorze plików.
 • Rozwiązano problem z Narratorem nieodczytującym tytułów kart.
 • Rozwiązano problem z podglądem miniatur Eksploratora plików na pasku zadań. Alt + Tab i Widok zadań mogły pokazywać nazwę sąsiedniej karty, a nie aktualnie zaznaczonej.
 • Przycisk dodania nowej karty nie powinien nakładać się na przycisk minimalizacji na pasku tytułu, gdy używane jest skalowanie tekstu z wieloma otwartymi kartami.

Sugestie działań

 • Rozwiązano problem wiodący do zawieszania się niektórych aplikacji po akcji kopiowania, jeśli sugestie działań są włączone.
 • Rozwiązano problem z wysypywaniem się sugestii działań.

Znane problemy

Ogólne

 • W ostatnich aktualizacjach Beta Channel występuje problem z wysypywaniem się aplikacji Zdjęcia, a poprawka zostanie wkrótce wprowadzona za pośrednictwem aktualizacji Zdjęć w Microsoft Store.
 • Microsoft bada doniesienia od testerów, którzy nie mogą uruchomić SQL Server Management Studio.

Eksplorator plików

 • Nie można przeciągać myszą ani dotykiem lewej połowy paska tytułu Eksploratora plików.
 • Uruchamianie Eksploratora plików w określony sposób podczas korzystania z trybu ciemnego (np. z wiersza poleceń) powoduje nieoczekiwane wyświetlanie treści Eksploratora plików w trybie jasnym.
 • Strzałka w górę jest źle wyrównana na kartach Eksploratora plików. Zostanie to naprawione w przyszłej aktualizacji.
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia