Nowe funkcje AI w Bing, SwiftKey, Edge i Skype na telefonie

Nowe funkcje AI w Bing, SwiftKey, Edge i Skype na telefonie

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 5/16/2023, 7:20 PM

Liczba odsłon: 1840

Minęło już 100 dni, odkąd Microsoft wprowadził świat w nową erę wyszukiwania z AI. Przez cały ten czas obserwujemy napływ nowych funkcji i ulepszeń Czatu Bing, przeglądarki Edge, aplikacji Microsoft 365 i nie tylko. Dziś firma ogłosiła kolejne nowości dla aplikacji mobilnych Bing, SwiftKey, Edge i Skype. Więcej szczegółów poniżej.

Nowości w aplikacji Bing

Dodaj widżet Bing do swojego ekranu głównego

Widżety to świetny sposób na uzyskiwanie informacji w mgnieniu oka lub na bezpośredni dostęp do funkcji ulubionych aplikacji. W tym tygodniu Microsoft uruchamia widżet Bing Chat, który możesz umieścić na ekranie domowym Androida i iOS. Wkrótce będzie można kliknąć ikonę Bing, aby wylądować od razu w nowym doświadczeniu Czatu, lub stuknąć ikonę mikrofonu, aby zadać pytanie głosowo.

Bing - widżet na Androida i iOS Bing - widżet na Androida i iOS Bing - widżet na Androida i iOS

Kontynuuj czat z telefonu na PC

W odpowiedzi na prośby użytkowników Microsoft ogłosił dziś dostępność kontynuacji czatów Bing na różnych platformach. Jest to możliwość kontynuowania rozpoczętych na telefonie konwersacji po przesiadce na Windows i vice versa. Funkcjonalność zaczęła być wdrażana i powinna pojawić się u wszystkich na iOS i Androidzie w ciągu następnego tygodnia. Aby z niej korzystać, kliknij odpowiedź na PC, wybierz ikonę telefonu w menu opcji, aby zobaczyć kod QR, a następnie zeskanuj go, aby kontynuować rozmowę na telefonie.

Ulepszenia głosowe i wielojęzyczne czatu

Nowy Bing jest szerzej dostępny dla użytkowników z całego świata. Wprowadzono do niego obsługę poleceń głosowych wydawanych w większej liczbie języków i poprawiono czaty w językach innych niż angielski. Przypomnijmy, że Bing Chat jest dostępny i działa po polsku!

Nowości w aplikacji SwiftKey

Twórz wiadomości z pomocą AI

Microsoft SwiftKey Keyboard otrzymał ulepszenia funkcji Redagowanie ("Compose"), która umożliwia teraz tworzenie tekstu w oparciu o zasugerowane przez użytkownika parametry — nie tylko temat, ale również ton, format i długość. Możesz z tego skorzystać, aby np. napisać e-mail do dostawcy usługi z zapytaniem o możliwość rozwiązania problemu. Szybko edytuj wersję roboczą i wyślij wiadomość, nie tracąc zbyt wiele czasu na jej pisanie.

SwiftKey - redagowanie z AI SwiftKey - redagowanie z AI SwiftKey - redagowanie z AI

Funkcja ta zaczęła być wdrażana dzisiaj i powinna być dostępna u wszystkich na Androidzie i iOS w ciągu następnych 2 tygodni. Aby z niej skorzystać, stuknij ikonę Bing na pasku narzędzi klawiatury.

Uzyskaj dostęp do Tłumacza bezpośrednio z klawiatury

Napędzany przez sztuczną inteligencję Tłumacz Microsoft jest teraz wbudowany w klawiaturę SwiftKey, co ułatwia prowadzenie rozmów w różnych językach. Podobnie w przypadku Redagowania, tak również tu wystarczy, że stukniesz ikonę Bing na wstążce, a następnie wybierzesz opcję Tłumacz. Następnie wybierz języki, z którego i na który chcesz dokonać tłumaczenia. Wpisz lub wklej tekst, a SwitKey wprowadzi tłumaczenie bezpośrednio do pola wiadomości, którą wysyłasz. Funkcja jest już dostępna na Androidzie i będzie dostępna dla wszystkich użytkowników — w tym na iOS — w przyszłym tygodniu.

Nowe tony wypowiedzi

Ostatnio dodana do SwiftKey funkcjonalność tonu generowanego tekstu obsługuje teraz dwa nowe tony: Dowcipny (Witty) i Zabawny (Funny). Wybierając ton, możesz skomponować wiadomość o określonym nastroju, adekwatnym do sytuacji i relacji z odbiorcą.

Nowości w aplikacji Edge

Czat w kontekście przeglądanej strony

Edge Mobile wkrótce umożliwi Ci zadawanie pytań na Czacie Bing odnośnie do zawartości strony, którą aktualnie przeglądasz, bądź poproszenie Bing o jej podsumowanie. Jeden z przykładów widoczny na zrzutach ekranu poniżej to pytanie o wina pasujące do przepisu kulinarnego, który widnieje na przeglądanej stronie.

Czat kontekstowy Bing w Edge Czat kontekstowy Bing w Edge Czat kontekstowy Bing w Edge

Poznaj kontekst zaznaczonego tekstu

Bing wkrótce umożliwi Ci poznanie głębszego kontekstu dowolnego tekstu, który zaznaczysz w aplikacji mobilnej Edge. Przykładowo, czytając newsa, możesz nie mieć pewności co do konkretnego wydarzenia historycznego, o którym mowa. Wystarczy, że zaznaczysz ten niejasny fragment i wybierzesz Bing z menu opcji. Otworzy to konwersacje z Bing, który może wyjaśnić Ci temat, przytoczyć źródła i jasno podsumować tekst.

Poznaj kontekst zaznaczonego tekstu Poznaj kontekst zaznaczonego tekstu Poznaj kontekst zaznaczonego tekstu

Oba te doświadczenia będą dostępne dla wszystkich już wkrótce.

Nowości w aplikacji Skype

Dostęp do nowego Bing we wszystkich czatach grupowych

Teraz każdy czat grupowy w Skype może zawierać nowy Bing. Przykładowo, jeśli masz istniejącą, długą konwersację z przyjaciółmi w formie burzy mózgów o miejscach do odwiedzenia, możecie poprosić Bing o zebranie listy wszystkich wspomnianych opcji i wygenerowanie nowych, podobnych pomysłów. Wystarczy bezpośrednio otagować @Bing — nie ma nawet potrzeby wyszukiwania Bing, aby dodać go do kontaktów. Funkcja zaczyna być wdrażana i powinna być dostępna dla wszystkich w ciągu najbliższych dni.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia