Nie chce Ci się sprzątać? Użyj tego efektu na kamerce w Microsoft Teams Premium

Nie chce Ci się sprzątać? Użyj tego efektu na kamerce w Microsoft Teams Premium

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/30/2024, 10:37 PM

Liczba odsłon: 430

Na konferencji Ignite w 2023 roku Microsoft zapowiedział funkcję dekorowania tła ("Decorate your background"), nowy generatywny efekt tła w Teams, który za pomocą sztucznej inteligencji zamienia bałagan w porządek w obrazie z naszej kamerki. Teraz firma ogłasza, że efekt jest już ogólnodostępny dla klientów Microsoft Teams Premium..

"Decorate your background" korzysta z przetwarzania AI "image to image", aby wykonać zrzut z Twojego strumienia wideo i wygenerować nowy obraz w oparciu o podstawowe elementy Twojego fizycznego pomieszczenia, przekształcając jego ogólny wygląd, dodając dekoracje i przeobrażając go w nowym stylu.
— Microsoft

Możesz wybrać "Dekoruj" z panelu "Efekty wideo" i "Tła" zarówno na ekranie przed dołączeniem do spotkania, jak i w jego trakcie. Do wyboru masz opcje:

  • "Posprzątaj" ("Clean up"), która generuje nowe tło bez bałaganu;
  • "Wymyślny" ("Fancy"), która dodaje elementy dekoracyjne;
  • "Szklarnia" ("Greenhouse"), która dodaje zieleni;
  • "Uroczystość" ("Celebration"), dodająca baloniki, serpentyny, oświetlenie i inne elementy związane ze świętowaniem;
  • "Zaskocz mnie" ("Suprise me"), który przemieszcza się między różnymi stylami, np. animacja 2D, motyw podwodny, motyw przypominający Minecrafta itd. Efekt zmienia się po każdym kliknięciu.

Dekorowanie tła jest już ogólnodostępne dla subskrybentów Microsoft Teams Premium.

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-blog/decorate-your-background-in-microsoft-teams-premium-now/ba-p/4042705