Microsoft znów poruszył temat Andromedy i WCOS

Microsoft znów poruszył temat Andromedy i WCOS

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 10/25/2018, 8:19 PM

Liczba odsłon: 1064

Microsoft już wielokrotnie posługiwał się kryptonimem Andromeda, ale nigdy w bezpośredni sposób. Odniesienia do tej platformy zostały ukryte w licznych plikach systemowych czy pakietach językowych dla Windows 10. Najbardziej "naocznym" odniesieniem była prezentacja możliwości Windows Core OS na niedawnej konferencji Ignite 2018. Konferencyjne teasery Giganta na tym się jednak nie kończą.

W temacie projektu Andromeda czy może raczej AndromedaOS panuje względna cisza, ale Microsoft ostatnio ją przerwał. Znów jednak nie jest to informacja podana oficjalnie, głośno i wyraźnie. Odniesienie zostało wręcz ukryte i potrzebne było czujne oko, by je wychwycić. Dokonał tego redditor o pseudonimie silentcrs, który - jak twierdzi - uczestniczył w sesji Microsoftu na DevOps Enterprise Conference i zobaczył odniesienia do Andromedy i WCOS na slajdach prezentacji. Zobaczcie sami. Odniesienia te podkreśliliśmy na czerwono.

WCOS

Andromeda pojawiła się tu w kontekście "Bluetooth: Automated HKL testing to validate Andromeda" na slajdzie, dotyczącym śledzenia zależności. Choć sam Microsoft raczej nie mówi tego wprost, to pracuje nad nowymi powłokami dla "nowych urządzeń". Efektów nie możemy się jednak spodziewać wcześniej niż w przyszłym roku.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia