Microsoft wycofuje Windows Live Mesh

Microsoft wycofuje Windows Live Mesh

Autor: Krzysztof Kapustka

Opublikowano: 2/8/2013, 5:44 PM

Liczba odsłon: 7786

Usługa Windows Live Mesh umożliwiająca synchronizację plików i folderów zostanie wycofana 13 lutego. Po tej dacie wszystkie pliki przechowywane w chmurze Mesh zostaną bezpowrotnie utracone.

Microsoft rozsyła do użytkowników usługi Windows Live Mesh wiadomości e-mail z przypomnieniem o dacie jej wycofania. Użytkownicy przechowujący w niej swoje pliki mają jeszcze 5 dni na ich skopiowanie, bowiem przepadną one wraz z chwilą wyłączenia usługi.

W przesyłanej do użytkowników wiadomości czytamy: Obecnie 40% klientów usługi Mesh aktywnie korzysta ze SkyDrive i na podstawie uzyskanych pozytywnych opinii oraz naszych starań o polepszenie usług przechowywania danych w chmurze, dobrym rozwiązaniem będzie połączenie tych produktów w jeden, z powszechnym dostępem do plików. W wyniku tej operacji wyłączymy usługę Mesh 13 lutego 2013 roku. Po tej dacie funkcje takie jak dostęp zdalny i synchronizacja P2P nie będą już dostępne, a jakiekolwiek dane przetrzymywane w chmurze Mesh, nazywanej zsynchronizowanym magazynem Mesh lub zsynchronizowanym magazynem SkyDrive, zostaną usunięte. Foldery, które synchronizowałeś w Mesh przestaną być synchronizowane i nie będziesz w stanie połączyć się zdalnie za pomocą usługi do swoich komputerów.

Microsoft zachęca wszystkich do migracji danych do SkyDrive. Jednocześnie przypomina o aplikacjach dających dostęp do usługi z poziomu urządzeń Android, Windows Phone i iOS, a także nowych systemów Windows 8 i RT.