Microsoft i Blackbird prezentują profesjonalny edytor wideo w przeglądarce

Microsoft i Blackbird prezentują profesjonalny edytor wideo w przeglądarce

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/9/2022, 5:50 PM

Liczba odsłon: 1051

Blackbird — licencjodawca, deweloper i sprzedawca wiodącej na rynku platformy do edycji wideo działającej natywnie w chmurze — ogłosił, że dołączy do Microsoft na targach IBC 2022, aby zaprezentować profesjonalny edytor wideo dostępny na dowolnym urządzeniu poprzez przeglądarkę. Będzie to szybka i skalowalna platforma z łatwym dostępem dla każdego zespołu produkcji wideo.

Blackbird to profesjonalna, natywna chmurowo platforma do edycji wideo, którą cechuje do 91% mniej emisji dwutlenku węgla niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań, ale również możliwość zaoszczędzenie do 75% na kosztach infrastruktury dzięki architekturze chmurowej. Ostatnie badania pokazały też, że Blackbird działa do 4 razy szybciej niż oprogramowanie do edycji wideo w modelu on-premise. Blackbird Edge może być wdrożone w chmurze publicznej Microsoft Azure w parę minut. Oprogramowanie obsługuje Azure Blob Storage i jest zintegrowane z Azure Media Services.

Na konferencji IBC w dniach 9-12 września Microsoft i Blackbird zaprezentują, jak platforma może działać w chmurze Azure oraz jak płynnie integruje się z innymi platformami do produkcji multimediów.

Jesteśmy naprawdę podekscytowani kolejną współpracą z Microsoft na pierwszym IBC od 3 lat. Zespoły Microsoft i Blackbird w połączeniu z innymi wiodącymi graczami technologicznymi nadal usprawniają, wprowadzają innowacje i zwiększają funkcjonalność, szybkość oraz redukcję emisji dwutlenku węgla, a także opłacalność multimedialnych i rozrywkowych przepływów pracy w chmurze. Cieszymy się, że budujemy głębsze partnerstwo i prezentujemy naszą bezproblemową integrację na IBC.
— Ian McDonough, CEO w Blackbird

Blackbird będzie prezentował się na stanowisku Microsoftu (#1.D25) oraz na swoim własnym (#8.C01) na IBC 2022 w dniach 9-12 września.