Microsoft będzie dalej wydawał Call of Duty na PlayStation po przejęciu Activision

Microsoft będzie dalej wydawał Call of Duty na PlayStation po przejęciu Activision

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/10/2022, 4:01 PM

Liczba odsłon: 2643

Niedawne ogłoszenie przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft odbiło się szerokim echem nie tylko wśród graczy. To najdroższe i największe przejęcie w całej historii giganta z Redmond, dlatego przykuło uwagę również mediów spoza branży. Nim jednak dojdzie do finału transakcji, niektóre kwestie stoją pod znakiem zapytania — jak choćby ta dotycząca ekskluzywności gier.

Nowym statusem wszystkich franczyz należących do Activision Blizzard (podobnie jak Bethesdy i innych studiów z ZeniMax Media) martwią się zwłaszcza posiadacze konsol PlayStation. Czy gry wydawane już pod skrzydłami Microsoft trafią na konsole konkurencji, czy może raczej tylko na Xboksa, Windows i urządzenia z dostępem do Xbox Cloud Gaming? CEO Microsoft Gaming i szef działu Xbox, Phil Spencer, przekonywał niedawno na Twitterze, że przynajmniej jeśli chodzi o Call of Duty, tytuł pozostanie obecny na PlayStation. Teraz potwierdza to również Microsoft w oficjalnym poście na blogu. Znalazło się w nim też parę interesujących szczegółów dotyczących pozostałych gier i platform.

Niektórzy komentatorzy pytali, czy pozostawimy popularną zawartość, taką jak Call of Duty od Activision, dostępną na konkurencyjnych platformach, takich jak Sony PlayStation. Oczywistą obawą jest to, że Microsoft mógłby udostępnić ten tytuł wyłącznie na konsoli Xbox, podkopując możliwości użytkowników PlayStation.

Żeby było jasne — Microsoft będzie nadal udostępniać Call of Duty i inne popularne tytuły Activision Blizzard na PlayStation w okresie obowiązywania każdej istniejącej umowy z Activision. Zobowiązaliśmy się wobec Sony, że udostępnimy je również na PlayStation poza obecną umową i w przyszłości, aby fani Sony mogli nadal cieszyć się ulubionymi grami. Jesteśmy również zainteresowani podjęciem podobnych kroków, aby wesprzeć odnoszącą sukcesy platformę Nintendo. Wierzymy, że jest to właściwe rozwiązanie dla branży, graczy i naszej firmy.

— Brad Smith, President & Vice Chair w Microsoft

Wygląda na to, że nawet po wygaśnięciu bieżących zobowiązań Activision Blizzarda jego przyszłe tytuły nie będą wydawane na wyłączność w ekosystemie Microsoftu, ale pozostaną obecne na PlayStation. Brad Smith, jedna z najważniejszych person w Microsoft, potwierdził też plany firmy odnośnie do współpracy z Nintendo.

Dowiedz się więcej o niedawnym przejęciu z naszego wcześniejszego artykułu:
Satya Nadella i Phil Spencer komentują przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia