Microsoft Teams Essentials - pierwszy samodzielny plan Teams dla małych firm

Microsoft Teams Essentials - pierwszy samodzielny plan Teams dla małych firm

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 12/1/2021, 5:52 PM

Liczba odsłon: 2311

Do tej pory komercyjna wersja Teams zawsze stanowiła część jakiegoś pakietu, takiego jak Microsoft 365 lub Office 365. W odpowiedzi na potrzeby małych firm, których funkcjonowanie w ostatnich 20 miesiącach stało się prawdziwym wyzwaniem, Microsoft wprowadza nową subskrypcję Microsoft Teams Essentials. To pierwsza samodzielna oferta Teams, zaprojektowana specjalnie z myślą o małych biznesach.

Microsoft Teams Essentials łączy funkcje, których potrzebują małe firmy do obsługi klienta, wliczając w to nielimitowane, grupowe połączenia wideo trwające do 30 godzin, czat grupowy, udostępnianie plików i kalendarz. Wszystko to za 4 USD (ok. 16 zł) miesięcznie. W tej cenie jest to najbardziej przystępne rozwiązanie all-in-one na rynku. Jest ono dedykowane małym biznesom — od restauracji, po sprzedawców detalicznych — które mogą łatwo spotykać się, współpracować, komunikować się i obsługiwać klientów na nowe sposoby.

Kalendarz w Microsoft Teams Essentials

Małe firmy to nie jedyny typ organizacji, które potrzebują w dzisiejszych czasach przystępnych narzędzi do komunikacji i współpracy. Microsoft Teams Essentials okaże się pomocny również dla organizacji non-profit, organizacji religijnych, szkół czy grup społecznościowych. Wdrożenie pakietu jest łatwe i nie wymaga specjalistycznej wiedzy ani doświadczenia w IT. Teams Essentials pozwala dołączać każdemu z kontem Teams, jak również bez niego. Czym zatem różni się on od darmowej wersji Teams? Przede wszystkim oferta Essentials pozbawiona nie ma tak dużych ograniczeń związanych z czasem spotkań i przestrzenią dyskową w chmurze.

Edytowanie plików Office w Microsoft Teams Essentials

Bliska współpraca z klientami i partnerami może być wyzwaniem dla każdej firmy bez odpowiednich narzędzi do komunikacji. Microsoft Teams Essentials zawiera istniejące możliwości Teams wraz z funkcjami zaprojektowanymi specjalnie dla małych firm i grup społecznościowych, wliczając w to:

  • Przedłużony czas spotkań — pojedyncze spotkanie może trwać nawet do 30 godzin.
  • Wsparcie dla dużych spotkań — w spotkaniu może brać udział jednocześnie nawet 300 osób.
  • Integracja z kalendarzem — obok integracji z Kalendarzem Outlook wspierany będzie też Kalendarz Google.
  • Proste i łatwe zapraszanie — osoby do spotkania zaprosimy w prosty sposób, dodając ich adresy e-mail. Zaproszenia trafią na ich skrzynki wraz z linkiem do dołączenia. Instalacja, rejestracja i logowanie nie są wymagane!
  • Interaktywne spotkania — poczekalnia, wirtualne tła, tryb wspólny, napisy na żywo, reakcje na żywo i wiele innych funkcji umożliwia prowadzenie profesjonalnych spotkań.
  • Dodatkowy magazyn w chmurze — Teams Essentials oferuje w sumie 10 GB przestrzeni dyskowej w chmurze, co pozwala łatwo współtworzyć, przeglądać, edytować i zapisywać dokumenty Office 365. To dwa razy więcej miejsca niż w darmowej wersji Teams.
  • Trwający czat — wszystkie konwersacje w Teams są zachowywane i dostępne, by powrócić do nich w każdej chwili.
  • Szablony czatu dla małych firm — możemy szybko rozpocząć projekt grupowy i organizować spotkania z dowolnymi osobami, przydzielać zadania członkom zespołu i tworzyć ankiety (wkrótce w Teams na PC i przeglądarki).
  • Czat, spotkania i współpraca z kimkolwiek chcemy — niezależnie, czy to osoba z firmy, czy spoza niej. Możemy użyć aplikacji Teams, aby połączyć się, czatować i współpracować z dowolną osobą.
  • Mobilna tablica czatu — kliknij widok tablicy w dowolnym czacie 1-na-1 lub grupowym, aby zyskać dostęp do wszystkich udostępnionych treści uporządkowanych w kategorie, takie jak lokalizacje, zdjęcia, pliki, listy zadań, nadchodzące wydarzenia, linki itd. Funkcja jest dostępna dla klientów kupujących bezpośrednio od Microsoft.

Jak można zamówić Microsoft Teams Essentials? Pakiet jest już dostępny u wybranych partnerów Microsoft Cloud Partners (w tym ALSO, Crayon, Ingram, Pax8, Rhipe, TD Synnex, Telefonica (ES), Deutsche Telekom, Vodafone (IT), Wortmann AG.), jak również bezpośrednio w sklepie Microsoft.